rady74

Vypne se počítač

Mám dotaz,hraju hry,auta a zničeho nic se vypne počítač,Nevíte proč?
Doplňuji:
zapomněl jsem to uvést na pravou míru,jedná se o notebook,om­louvám se

Nejlepší odpověď
Hykam

Pravděpodobně se přehřívá.
Otevřete kryt z boku PC a nejlépe kompresorem vyfoukejte celý vnitřek PC od prachu.
Pokud ani to nepomůže, pravděpodobně máte vadný ventilátor.

Další odpovědi
Michal Kole

Např.je přehřátý tak se vypne, aby se nepoškodili teplem komponenty.

Taky může být vadný zdroj a nedodává proud.

Margaery

A nebo je problém někde jinde. Konrétně v (ne)kompatibilitě hardwaru s danou hrou. Často se tak stává u nelegálně pořízených her opatřených cracky.

Lucy13

Ano, souhlasím s Hykam, počítač řádně pročištěte, vysajte hlavně se zbavit prachu a zese hezky zakryjte. Pokud necháte bednu odkrytou nebude regulovat správně vzduch a pc nepůjde správně.

arygnoc

vyčistit, přidat větráky (na grafiku), používat legální software.

blesk26

Ano, pravděpodobně se přehřívá, doporučuji položit na chladící podložku, nebo nějak, aby měl dobrý přísun vzduchu. Nikdy nehrát s notebookem v posteli, nemůže se chladit :)

Jinak ale problém samozřejmě může být i jiný, například jsem minulý týden přišel na to, že u desktopu mám velmi velké a rychlé výkyvy teploty jednoho jádra v procesoru – asi špatné teplotní čidlo, takže se každou chvíli také vypínal, nezbylo, než koupit nový :(