Kepler

Vyplatilo se vám někdy slušné jednání?

A v jaké situaci?

Nejlepší odpověď
hapiky

Slušnost se vyplácí, ovšem není to zbraň všemocná. Nevím tedy jak by jste uspěli ze slušností u toho, kdo vám chce podříznout hrdlo, okrást či zmlátit, nebo v případě žen znásilnit!

Další odpovědi
Drap

Jsem přesvědčen, že slušné jednání se vždy vyplácí.

Rakira

Ve skole nikdy, mimo skolu vzdy.

marci1

Určitě, pořád. Jinak to ani neumím.☺

ivzez

Vždycky!

dubraro

Málokdy. Darebák má vždycky navrch. Slušnost se velmi blíží hlouposti. Bohužel tímto nedostatkem taky trpím.

Šidlo

nie veľmi často…mnoho ľudí tu chápe zdvorilosť nie ako prejav úcty, ale ako osobný útok…

ale, čuduj sa svete, v Rakúsku takmer vždy…dokonca si občas pripadám ako ,,sedlák v meste" ak si neviem spomenúť v situácií na správnu etiketu.....a to mám z nej skúšku (úplne vážne, pí doc. mi dala C!) tragikomický smajlík

Kelt

Samozřejmě, že záleží na situaci a zúčastněných. Pokud mne bude držet zabiják s nožem nebo pistolí u hlavy, a já vím, že jsem mu odcizil 40 miliónů, tak mi asi slovíčkaření nepomůže. Ale v 99 % případech v různých situacích, se vždy vyplatí.

tatanka

Netvrdím, že by se to pokaždé vyplatilo, ale pro můj osobní pocit je to dobré.