Vyplatilo by se to ?!

Koupil bych úplně nové auto, řekněme za 250000 korun, to posléze rozebral na náhradní díly a ty prodal. Já si myslím, že by se to vyplatilo, protože když kupuji nějaký originální náhradní díl, jeho cena je,dle mého názoru, neúměrná.

Odpovědi
lukas.zmizik

no jo, ale po jaké době by se ti podařilo rozprodat celé auto… ale jako koníček pro někoho, kdo příjde domů ze šichty a bude si v garáži rozebírat nové auto, dobrý…

Morčata331

asi by si to vyplatilo ale je to tvoje rozhodnutí

zjentek

poskládat si auto z dílů by bylo opravdu dražší ..jenže opačně ty díly prodáš za plnou cenu kde?
Byl případ, kdy v indii sbíral nějakej filuta mince rupií (asi půl rupie, nevím) a ve sběrně kovů na tom udělal miliony, páč dostal za váhu více než měli hodnotu ..pak to stáhli ,)
Doplňuji:
no, miliony asi ne, ale stejně.. :o

cukrar

Nevyplatilo, páš si nepočítáte mzdu, skladovací prostor a další náklady..

Emefej

Nevyplatilo, některé díly prodáš snadno, ale o některé díly bude minimální zájem a prodáš je velmi špatně. A co náklady na rozebrání nebo na ekologickou likvidaci některých náplní? Co náklady na montážní přípravky, některé konstrukční skupiny bez speciálních přípravků prostě nerozebereš.

Conchus

Jasně a všichni ti budout líbat ruce, že si mohou od tebe koupit fungl nové koberečky, nebo podpěrku od kapoty.

klob1

Neporadím,
ale jedno vím, že díly se dají koupit i za solidní cenu, které jsou nové, originální i odborné přemontování se dá sehnat v rozumné ceně. A nemusím kvůli tomu kupovat celé auto.
No, nevím jestli by jsi rozprodal celé auto. Možná v pohádce..
Jen by mě zajímalo,kam by jsi dal neekoodpad,protože ti toho i pak mnoho zůstane,co těžko prodáš.?
Ale fandím ti, protože těch 250000kč jen tak někdo nemá..
Pokud by jsi chtěl solidně je investovat, tak by se našlo..

honza19hk

asi ano ale koupil bych za cenu šrotu nějaký bouraný co má minmálně najeto(jsou totiž lidi co si koupí nový auto a po měsíci ho nabouraj) a z něj vykuchla funkční díly,vyčistil a prodal jako nový nebo zánovní.Tomu se říká obchod.Když to auto bude mít najeto třeba 50om před nehodou tak je vlastně nový.