Kiti

Vyplatí se vyrábět doma marmelády?

cenově, množstvím chemikálií, cukru a podobně

Nejlepší odpověď
beer

Pokud máš zahradu s vlastními výpěstky pro výrobu marmelád, tak ano. Navíc – kvalita bude rozhodně vyšší a víš co tam dáváš ))

Další odpovědi
dudu

Nejen marmelády, ale též domácí povidla. Třeba letos bude v našem regionu velmi slušná úroda rybízu, takže zamražení a výroba marmelád v různých kombinacích bude přímo nutnost. Povidla manželka navařila loni. Uplatňuje jakýsi recept kdy vyloupané švestky nejprve bez míchání vaří delší dobu s cukrem a pak rozmixuje. Letos u nás modré ovoce pomrzlo, ale máme navaříno do zásoby.

Fyzik

Jasně, třeba to může být dražší a pracnější, výsledek ale zpravidla předčí očekávání ve smyslu chuti a pocitu dobře odvedené práce. Domácí marmelády jsou pořád žádané zboží, ačkoli to dnes už se to moc nenosí, „čerstvé“ ovoce je dostupné v každém období.

anonym

Záleží na tom…
Pokud budeš cenu domácí marmelády porovnávat s nejlevnějšími ´s*ačkami´ na trhu, rozhodně se domácí výroba finančně nevyplatí (a to ani když nebudeš ´počítat´ práci).
Pokud budeš ale porovnávat i kvalitu, není nad domácí výrobek – zejména proto, že můžeš ovlivnit její složení a omezit chemii.

elektrikář

Nedávno jsem si koupil jahodovou marmeládu. Nemělo to kloudnou chuť Pak jsem zjisti obsah 20 % jahod 20% jablek A co byl ten zbytek je ve hvězdách.

johana 56

Vyplatí.Marmeládu je možné uvařit z každého ovoce a různě kombinovat.Švestky na povidla před vařením pomelu na masovém mlýnku.

dudu

Jasná zpráva a souhlas s Tebou. Vaření povidel jsem vzpomínal kvůli technologii. Běžně se vaří za stálého míchání a rizika připálení. U mnou zmíněného receptu /podobně jako u troubového guláše/ je sympatické, že se u něj nemusí stát a zamíchání je přímo zakázáno.

johana 56

Díky.Základní dávku 3 kg švestek pomelu,zaliji 1/4 l octa a nechám minimálně 16 h odstát.Potom přidám 1,5 kg cukru (pokud jsou švestky kyselejší můžou být 2 kg),počkám až se rozpustí.Následně vařím bez míchání při nižší teplotě dvě hodiny.Stařičký recept,ale pochoutka.