milablond

Vyplati se v cizine (v Nemecku) platit spise kartou nebo hotove?

Nejlepší odpověď
Pepa25

To záleží na tom, jakou máš banku a vydavatele karty na jedné straně a jak levně jsi schopná si sehnat eura ve směnárně na straně druhé … Univerzální rada neexistuje.

Další odpovědi
koldy

ano Pepa má pravdu, preferované karty jsou master card, jsou na základě eura, visa je dolarový přepočet…

da ny

S hotovostí je to všude bez"zbytečných" problémů s akceptováním karty v obchodech.
Vyhnete se případnému zneužití účtu při výběru v bankomatech…

gagaga

o neco lepsi kurz budete mit, pokud si v Cechach smenite ve smenarne ( ne v bance ) koruny na eura a budete platit eury