xJurk

Vyplatí se pořídit si aljašského malamuta?

Velmi se mi líbí rasa „aljašský malamut“ a uvažoval jsem, že si tohoto psa pořídím. Ale často slýchám že tito psi jsou „tažní“ a hodí se především k práci. Myslíte, že by se tento pes nějak trápil, kdyby mu nebyla žádná taková fyzicky namáhavá činnost umožněna, nicméně by měl výběh na 130m zahradě a chodilo by se s ním 2× týdně na 5km procházky?
A je to vůbec dobrý nápad, pořídit si tohoto psa do téhle země, nebude mu vadit horko? Je lepší fenka nebo pes? A jaké jsou další výhody a nevýhody u tohoto plemene? Předem díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
redy

Neptej se zda se vyplatí pořídit si psa.Špatná otázka,jestli si rozhodnutej kup si ho.
Hodně lidí si myslí že velký plemeno musí mít v prvé řadě velkej prostor.Ale není to tak,především musí cejtit lásku – mít dostatek krmení.Horko vadí všem psům.Tažnej pes nemusí za celej svůj život nic tahat.Je to tak, že pokud ho chceš do zápřahu tak si pořídím psa kterej má k tomu předpoklady.Ne na opak.Můj pes byl původně chován na medvědi,a dneska ho musím prosit aby se zvedl z gauče 🙂 Prostě chci jen říct, že rozhodnutí je jen na tobě.
Co je lepší fena či pes -feny jsou lehčeji ovladatelné,pes potřebuje ráznější výchovu.
Přeju hodně štěstí s pejskem.

Další odpovědi
led

Pokiaľ chcete týmto spôsobom riešiť problémy hromadnej dopravy, možno by tieto psy pomohli.
Samotné psy sú „nastavené“ na drsné severské podnebie, čo znamená v našich letných horúčavách by trpeli. Ale možno naša odborníčka cez psy túto moju teóriu vyvráti.

Löwe

Aspoň ti bude moct tahat auto, když ti dojde šťáva :))
Doplňuji:
Stačí pohledat kdekoliv na internetu
http://aljassky-malamut.hafici.cz/

Šidlo

no, záhradu máte.....fajn, na prechádzky treba so psom denne, aj s čivavou…

ale malamut? tvrdohlavý, veľký, chlpatý, zožerie majland......ste si istí? nie ste zblbnutí peknými filmami z Aljašky o priateľstve človeka a psa…blá, blá, blá

inu, malamuti sú zvyknutí byť vicerí v záprahu a rešpektovať len mašéra…teda len jedného človeka! nieže v dome je 10 ľudí a jeden pes…z toho číha problém so socializáciou