Vyplatí se podle vás používat postřiky na ovocné stromy? Stačí jednou za rok?

Když se to vynechá, tak co to může způsobit? Měli jste lepší úrody po používání poskříku?
Jaký postřik používáte? Víte značku? Padne celá náplň na jednu várku, či to třeba vystačí na dva roky.

Bude rád i za podrobnější postřehy.

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom z jakého důvodu chceš stříkat. Význam má postřik hlavně kvůli škůdcům a estetického vzhledu ovoce. Já osobně nestříkám vůbec. Mám asi menší úrodu a ovoce asi neni výstavní. Mívám ho i občas červavé, ale zdravé. Pokud máš ovoce pouze pro svou potřebu a nepostihne tě nějaká rozšířená nákaza či nemoc, obejdeš se i bez postřiku.

Další odpovědi
Lamalam

Bohužel, u nás na horách se ovocným stromům nedaří. Jediné ovoce, které u nás prosperuje jsou maliny, a ty nestříkáme ničím.