Bronzový

Vyplatí se očkování proti chřipce?

V práci nám zaměstnavatel chce hradit očkování proti chřipce. Kolegové, kteří se loni dali očkovat měli nějakou reakci na vakcínu a museli zůstat doma cca 14 dní.. Nevyplatí se rovnou riskovat chřipku, když stejně po očkování marodili?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Podle mne ano a teď je ten správný čas.

Jo a nedá mi to,musím reagovat,kolegové jsou simulanti,vakcína může na ně působit tak,že mají dojem,že mají chřipku,ale tyto příznaky během 3 dní zmyzí,takže nechápu,že je lékař nechal 14 dní doma...?

Další odpovědi:

Pokročilý

Proti běžné chřipce pravidelně a teď bohužel i z nutnosti.Od očkování proti prasečí chřipce náš imunolog minulý rok zrazoval.A je to opravdu PAN DOKTOR.

Pokročilý

ROZHODNĚ SE NECHTE OČKOVAT.MĚ A MOJÍ RODINĚ TO MINULEJ ROK MOC POMOHLO.NAPŘED ČLOVĚKU PO TÝ VAKCÍNĚ NENÍ ÚPLNĚ DOBŘE,ALE ZA TEJDEN JSTE FIT A MÁTE POKOJ.SAMO,ŽE I DOSTATEK VITAMÍNŮ A MINERÁLŮ A DÁVAT SI POZOR NA PROCHLADNUTÍ HLAVNĚ OD NOHOU.BIGFOOT

Zdroj: DOBRÝ ZKUŠENOSTI

Zlatý

Myslím, že pokud se člověk o sebe trochu stará a posiluje imunitu, očkování proti chřipce je zbytečné.
Já ji neměla, ani nepamatuju, max pár dní lehké náznaky, která brzy odezněly.
Má kamarádka, pracuje ve zdravotnictví toto konzultovala na semináři s lékaři a ti očkování nedoporučovali.

Bronzový

Očkovat se vyplatí u starých nemocných lidí, u kterých by případné onemocnění mě lo vážnější důsledky. Jinak si myslím, že to je zbytečné. Stačí, jak už tady bylo řečeno, starat se o sebe. Jíst ovoce a zeleninu, případně nějaké vitamíny, oblékat se teple (přiměřeně počasí), sportovat, případně se vyhýbat nemocným lidem :)

A chřipek je několik druhů a typů. Pokud dostanete nějakou vakcínu, neuchrání vás proti všem.

Zlatý

taky jsem se chtel nechat dat ockovat,ale muj Dr. mne od toho odradil.Nehlede na to ze je hodne druhu chripky..

Pokročilý

vyplatí už kvuli sugesci,která je základem léčby

Stříbrný

Mojí osobě ano,jsem diabetik na inzulínu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.