lexx

Vyplatí se nabíjet zapalovač ?

Mám dojem že tryska – jehla stejně netěsní a většina plynu z nádobky vyfouká pryč do okolí.
Doplňuji:
pro ilustraci uvedu že jsem koupil na tržnici plnící nádobku 90 ml za 18 Kč kdežto jednorázový zapalovač za korun pět, ten má objem odhadem 1–2 ml ale kolik plynu unikne netěsnosti to je veličina neznámá

Nejlepší odpověď
briketka10

vždy, když si kupuji zapalovač,
tak se podívám, jestli se dá plnit..
doma si ho zvesela naplním,
když je prázdnej a je po srandě 😁
Doplňuji:
žádný jednorázový nekupuj škoda peněz !

Další odpovědi
klumprt

Ztrácení, zapomínání, nacházení, bezděčné kradení a jiné přisvojování různých zapalovačů je nepřetržitý proces, který způsobuje, že zapalovače jsou v neustálém oběhu mezi různými dočasnými držiteli, takže koupit si plnící zapalovač se mi jeví jako nesmysl, nejsem-li schopen si jej uhlídat. Pokud se pohybuji v prostředí, kde se nějaký zapalovač vždycky najde, nebo ho někdo má, tak bych plnění zapalovačů vůbec neřešil.

gecco

Já si zapalovače plním – používám obvykle ´žhavíky´, takže spotřeba plynu je vysoká – a plyn docela levnej…
😉

Awe

No nevím jak ostatní,ale já si musím zapalovač kupovat každý týden, vždy ho někde ztratím,nechám…

Občas naopak najdu po kapsách hned 5 kousků.
Takže opravdu s nějakým doplňováním si nelámu hlavu

anonym

Ideální je ten typ, kde stačí „hadřík“ namočit do benzínu. (Plyn vznikne z výpar – které ostatně jediné hoří.)

briketka10

Matesax

neznám zapalovač s „hadříkem“
pouze s knotem to jsou, ale taky
benzínový např. zapalovače firmy
Zippo : http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zip­po
jinak pokud se mýlím, tak promiň..