Vyplatí se mi práce na ŽL

Vyplatí se mi hlavní pracovní poměr na ŽL, když budu měsíčně fakturovat 18.000,–Kč, zaměstnavatel mi mimo to proplatí dovolenou 5 týdnů v roce a uplatním odpočet na 1 dítě?

Odpovědi
anonym

Už jsem to téměř zapomněl,jak to funguje-chutná.Myslím Být SVČ.Nezapomenout na daně,na soc. a zdravotní pojištění.Na své náklady.
Z toho co udáváte,se toho moc poznat nedá.Alespoň já to nedovedu.Od té částky si zcela jistě odečtěte min.!! 25%.A! ten zaměstnavatel to asi bude mít dobře spočítané.

standa

Aby se dalo spravedlivě odpovědět na otázku, musel(a) byste uvést i podmínky, které byste měl(a) jako zaměstnanec.

btw. A to, že si budete moci jako OSVČ uplatnit odpočet na 1 dítě, není závislé na vůli zaměstnavatele…, narozdíl od slibu, že vám proplatí dovolenou, na kterou byste jinak jako osvč neměl(a) nárok.

Zjednodušenou úvahou jsem dospěl k tomu, že ZAMĚSTNAVATELI by se nevyplatilo vám dávat měsíční hrubou mzdu vyšší jak 14.600 Kč

zaměstnanec:
14.600 × 12 = 175.200 + 3650 (týden dovolené navíc) x 1,34 pojištění = 239.660 Kč / rok

osvč:
18.000 × 12 = 216.000 + 22.500 (=5 týdnů dovolené) = 238.500 / rok

Trošku složitější je pohled z vaší strany, protože přepočet na čistou mzdu u zaměstnavatele je snadný:
14.600 hrubého = 13.090 čistého x 12 měsíců = 157.080 + 3270 (jeden týden dovolené navíc) = cca 160.350 / rok

Ale jako osvč byste si mohl(a) uplatnit ještě nějaké další „náklady“ a snížit si tak základ daně, takže pak je pro vás při srovnání z tohoto pohledu určitě výhodnější osvč (18.000)… a teoreticky byste tak na variatu osvč mohl(a) přistoupit i když by vám jako zaměstnanci nabízeli víc jak výše uvedených 14.600 brutto.