Vyplatí se mi práce na ŽL

Vyplatí se mi hlavní pracovní poměr na ŽL, když budu měsíčně fakturovat 18.000,-Kč, zaměstnavatel mi mimo to proplatí dovolenou 5 týdnů v roce a uplatním odpočet na 1 dítě?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Už jsem to téměř zapomněl,jak to funguje-chutná.Myslím Být SVČ.Nezapomenout na daně,na soc. a zdravotní pojištění.Na své náklady.
Z toho co udáváte,se toho moc poznat nedá.Alespoň já to nedovedu.Od té částky si zcela jistě odečtěte min.!! 25%.A! ten zaměstnavatel to asi bude mít dobře spočítané.

Zlatý

Aby se dalo spravedlivě odpovědět na otázku, musel(a) byste uvést i podmínky, které byste měl(a) jako zaměstnanec.

btw. A to, že si budete moci jako OSVČ uplatnit odpočet na 1 dítě, není závislé na vůli zaměstnavatele..., narozdíl od slibu, že vám proplatí dovolenou, na kterou byste jinak jako osvč neměl(a) nárok.

---------

Zjednodušenou úvahou jsem dospěl k tomu, že ZAMĚSTNAVATELI by se nevyplatilo vám dávat měsíční hrubou mzdu vyšší jak 14.600 Kč

zaměstnanec:
14.600 x 12 = 175.200 + 3650 (týden dovolené navíc) x 1,34 pojištění = 239.660 Kč / rok

osvč:
18.000 x 12 = 216.000 + 22.500 (=5 týdnů dovolené) = 238.500 / rok

Trošku složitější je pohled z vaší strany, protože přepočet na čistou mzdu u zaměstnavatele je snadný:
14.600 hrubého = 13.090 čistého x 12 měsíců = 157.080 + 3270 (jeden týden dovolené navíc) = cca 160.350 / rok

Ale jako osvč byste si mohl(a) uplatnit ještě nějaké další "náklady" a snížit si tak základ daně, takže pak je pro vás při srovnání z tohoto pohledu určitě výhodnější osvč (18.000)... a teoreticky byste tak na variatu osvč mohl(a) přistoupit i když by vám jako zaměstnanci nabízeli víc jak výše uvedených 14.600 brutto.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.