VOKAH

Vyplatí se koupit na Felicii r.v.97 značkové pružiny a tlumiče /zad.nápr./,nebo stačí čína, anebo např.zn.Starline…??

Odpovědi
Jikra

Samozřejmě se vyplatí, ale pouze pro prodejce. Do prastarého auta (sám mám Feldu
r.v.98) stačí bohatě druhovýroba (proto to taky vyrábějí)i když samozřejmě záleží na tom jak je kdo ekonomicky silný. Já ne jsem důchodce.

L.Knize

Pokud jste důchodce a najezdíte 2 tisíce km. ročně, tak si tam dejte čínu. Já jsem pracoval jako vedoucí prodejny s autodíly a v životě bych si nedal do auta čínské náhradní díly. pokud samozřejmě nejde o nějaké maličkosti. Ale brzdy, řízení, čepy, ramena, tlumiče, poloosy a další jiné dost namáhané díly bych dal raději originální. Pokud jde o Felicii, tak se ani nebojte ceny. Jestli chcete měnit tlumiče a pružiny, tak nemusíte dávat originál, ale druhovýrobu, jen ne z Číny. Doporučuji firmu InterCars. Tam mají široký výběr za přijatelné ceny. Pozor Starline je také čína. Je to jeden z nejlevnějších dodavatelů dílů od AutoKelly. A je veliký rozdíl mezi kapalinovým, plyno-kapalynovým a plynovým tlumičem. Liší se i v ceně a vlastnostech. To samé i pružiny, jsou rozlišeny barevnýmy značkamy. Jestli vás zajímají nějaké jiné informace, klidně mi napište.

franku

Než čína,tak raději nechat staré.Pokud teda nepraskla.Měnil jsem pružiny na Š 120 a auto sedlo ještě níže,jak se starými pružinami.

Michálek1245

Jako Čínu bych určitě nebral. Mezi některými lidmi dneska seženete pořád ještě kvalitně použité autodíly z bouraček a tak různě. Jde o to, abyste ten výběr neuspěchal a neskočil na špek prvnímu vrakovišti, které potkáte na cestě do práce. Ale tak vzhledem k tomu, jak píšete ten dotaz, předpokládám, že víte, co děláte.