iceT

Vyplatí se investovat do dražšího zubního kartáčku?

Viděla jsem kartáčky od 12,–kč až po kolem sta korun.Ty reklamy na kartáček profesionálů asi taky znáte a podobně,ale vyplatí se?

Nejlepší odpověď
anonym

náhodou toto jsme se učili ve škole:
Nejlepší na čištění zubů jsou kartáčky Curaprox, ty za 12Kč bych nedoporučoval, dle mého je nejlepší zlatá střední cesta 50–100kč (teď, pokud se zavede nový zákon o hrazení plomb, tak se to vyplatí)
elektrické kartáčky jsou vhodné jen pro lenochy, kteří by si jinak zuby nevyčistili.
je důležité si nejdříve vyčistit zuby mezizubním kartáčkem (né nití!!!), poté vyčistit normálním a až teď zubní nití (také nějakou kvalitnější, aby se vám nerozčepířila v puse) nakonec si vypláchnout zubní vodou (obsahuje alkohol, který zabije zubní kaz a trvá po delší dobu než normální alkohol, tudíž je vhodná i pokud již máte malý kaz, tak na zbavení něko)
po zubní vodě by se nemělo pít ani jest 0,5 hodin, aby se mohla vstřebat.

Další odpovědi
arygnoc

ne.

jde o pečlivost s PRAVIDELNOST.

Jsem kuřák, tudíž mám chrup poznamenaný kouřením (žlutej, ale kosmetici to vědí upravit).
Jinak mám svých 32 zubů (njj, mám všechny 4 moudrosti, jak jsem k nim přišel? bolestivě) v pohodě.

dědapetr

Nezáleží na ceně,ale na kvalitě a hlavně si je čistit.Je mě 60 a mám zuby bez kazu a všechny.

Kanovka

viděla jsem i kartáčky za několik tisíc, já jsem asi dva roky používala elektrický, ale časem jsem zjistila, že je vlastně k ničemu, takže klasický je nejlepší, a myslím si, že takový kartáček do 100,– bohatě stačí, když se používá ještě se mezizubním kartáčkem a nití

Ponytail

Moje zubařka říká, že na ceně nezáleží. Doporučuje kupovat kartáčky s malou hlavou (klidně dětské), štětiny by měly být všechny stejně dlouhé a hlavně měkké. Já si kupuji kartáček DontoDent extrasoft v drogerii dm za 30 Kč, ukazovala jsem ho zubařce a ta mi ho pochválila.