Vyplatí se investice do nerezového řetězu na kolo a kolik tak průměrně stojí?

Díky za názor. Údržba to sice je to souhlasím a vím, že řetěz fakt vydrží snad i desítky let i když se nijak zvlášť němaže a je rezavý. Mě jde spíše o to zdali ta investice do nerezového jestli se to vrátí časem na té pohodlnosti a oleji na mazaní? Jestli to kolo třeba pak lépe jede, když je řetez stále zachovalý? Ta rez asi trochu zpomaluje rychlost, když už je řetěz ztuhlý a málo pružný? Může i vrzat nebo skřípat a to nerezový nikdy nedělá? Vím, že to moc hrotím, ale zajímají mě i takovéto detaily, takže ocením, když mi tu někdo dá i rozsáhlejší názor. Možná to moc nebude, když ten nerezový řetěz asi moc lidí nemá. Nevím.☺

Nejlepší odpověď
mosoj

No já mám kolo 20 let a řetěz je tam pořád stejný. Co chceš slyšet ?
Koupě řetězu na kolo není investice ale údržba.

Tak on asi rezatět nebude, ale čistit od prachu, bláta a mazat, ho budeš muset.
Také by měl být tvrdší, nicméně nevím jestli toho využiješ. Jak říkám já jsem dříve měnil kolo než řetěz.