peterd108

Vyplatí se dojíždět za prací do Německa?

Je výhodnější za prací dojíždět do Německa z ČR (když bydlím na hranicích), nebo se rovnou do Německa přestěhovat? Myslím finance.

Nejlepší odpověď
anonym

Nelze odpovědět paušálně.Je zde hodně kriterií, které nevíme (a nedal jsi to co ty více preferuješ).
První aspekt..znalost řeči.
Další aspekt…svobodný, ženatý…preferuješ peníze před rodinou nebo raději za méně peněz, ale trávit více času s rodinou
Další aspekt…kolik budeš vydělávat, kolik tě bude stát benzín.
Daší aspekt..čas, preferuješ být po práci dříve doma nebo ti nevadí kolik hodin budeš cestovat.
Další aspekt..stěho­vání..máš zajištěnou práci na více let nebo budeš trnout hrůzou, že tě za pár měsíců propustí a pak investice kvůli stěhování budou ztracené.

Takže to všechno musíš zvážit a SÁM se rozhodnout, co je pro tebe výhodnější,
protože pro každého jedince je každá rada jiná.