Avatar uživatele
Pokročilý

Vyplatí se čerpání dovolené po mateřské a před nástupem na rodičák?

Dobrý den,
zajímá mne, jestli se mi vyplatí vyčerpat celou dovolenou (48 dní) po ukončení mateřské, která mi končí 22.3.2011, nebo jestli ji mám čerpat jen částečně, třeba jen do konce března (7 dní)a pak už si zažádat o rodičovský přízpěvek a zbytek dovolené si nechat proplatit???
Děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

V době trvání pracovního poměru nelze dovolenou proplatit. Požádáte-li o čerpání dovolené tak, aby navazovala na MD, musí Vám zaměstnavatel poskytnout celou roční výměru. Kdybyste dovolenou čerpala až po skončení RD, krátila by se o neodpracované dny (RD). Rodičovský příspěvek můžete čerpat souběžně s dovolenou.

Zákoník práce, § 217, odst. 5
http://business.center.cz/…

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 566
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.