noen

Vyplatí se čerpání dovolené po mateřské a před nástupem na rodičák?

Dobrý den,
zajímá mne, jestli se mi vyplatí vyčerpat celou dovolenou (48 dní) po ukončení mateřské, která mi končí 22.3.2011, nebo jestli ji mám čerpat jen částečně, třeba jen do konce března (7 dní)a pak už si zažádat o rodičovský přízpěvek a zbytek dovolené si nechat proplatit???
Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
ivzez

V době trvání pracovního poměru nelze dovolenou proplatit. Požádáte-li o čerpání dovolené tak, aby navazovala na MD, musí Vám zaměstnavatel poskytnout celou roční výměru. Kdybyste dovolenou čerpala až po skončení RD, krátila by se o neodpracované dny (RD). Rodičovský příspěvek můžete čerpat souběžně s dovolenou.

Zákoník práce, § 217, odst. 5
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast9h4.aspx