Avatar uživatele
Registrovaný

Výplata starobního důchodu, alikvotní část v případě úmrtí?

Starobní důchod se vyplácí v předstihu nebo až za uplynulý měsíc? Jak je to s výplatou v případě úmrtí. Je nárok na alikvotní část?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

1. důchody se vyplácí PŘEDEM

2. v případě úmrtí příjemce důchodu ´uprostřed´ měsíce se důchod
nevrací *)

----------

*) § 56/1.a) zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění

"Zjistí-li se, že NÁROK na důchod(...) ZANIKL, důchod se odejme(...)ode dne následujícího po dni, jímž UPLYNULO OBDOBÍ, za které již byl vyplacen"

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.