Výplata starobního důchodu

5 měsíců od požádaní jsem čekal na vyplacení starobního důchodu(žil jsem jak se dalo),teprve jsem pak dostal zálohu a další měsíc již důchod a zpětné doplacení dle výměry.Mám nějaký peněžní nárok na tuto prodlevu,kterou jsem nezpůsobil já??

Nejlepší odpověď
mosoj

Správa sociálního zabezpečení má ze zákona na výpočet důchodu 3 měsíce. Pokud to trvá
déle, zdůvodní si to ověřováním nesrozumitelných dokladů. Nárok na nějaké odškodnění nemáte. O zálohu na důchod si lze zažádat dřive.

Další odpovědi
standa

Samozřejmě, že právo na náhradu škody máte…,ALE:

  1. je docela obtížné tuto škodu vyčíslit
  2. když už škodu nějak hodnověrně vyčíslíte, je potřebné napsat právně nezávadnou žalobu a adresovat ji ČSSZ
  3. pokud si na tyto pro laika ne úplně jednoduché úkony troufnete sám, tak jděte do akce, držím vám palce 🙂
  4. advokát by vám určitě poradil, ale to už jsou další výdaje, které nejsou adekvátní výši škody, která vám vznikla