Avatar uživatele
noen

výplata mzdy

Dobrý den,od nového roku mám v rámci pracovní doby i práci přes víkend se všemi příplatky.Bohužel mi účetní uzavřela lednovou výplatu už 29.1. a poslední pracovní víkend mi vůbec nezapočítala do výplaty.V únoru se to opakovalo znovu a přitom,mám výplat.termín až k 10.Jak si mám nárokovat ať to ještě opraví a teď k 10.3. mi dá ve výplatě lednový i únorový víkend?Prý to dá do výplaty v březnu…Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? fortin před 5161 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Nepochybně existují ´nástroje´ jak to ze zaměstnavatele dostat už v této výplatě…, ale zvažte zda se vám vyplatí tento problém hnát do krajnosti.

Pokud budete mít důvod ´problém´ hrotit a nepomůže důrazná leč slušná výzva, aby vám dlužná mzda byla vyplacena už za 02/2010, tak doporučuji následující:

  1. Oznamte (písemně) zaměstnavateli, že 28.2.2010 uplynula lhůta pro doplacení nevyplacené části mzdy za měsíc leden a že jej vyzýváte, aby tak učinil nejdéle do 15.3.2010
  2. pokud tak neučiní do 15.3.2010, tak jste následující pracovní den oprávněna zaměstnavateli podat okamžité zrušení pracovního poměru s nárokem na odstupné (viz ustanovení § 56/b zákoníku práce)

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek