Výplata, která asi nikdy nebude...

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na jednu věc ohledně výplaty. Pracovala jsem od října 2009 u jedné OSVČ, kdy jsem měla řádně podepsanou DPP - jednalo se o brigádu. Pokaždé byl problém s výplatami, buď nechodily včas, nebo v jiné výši. Každopádně mi jde teď o to, že jsem ještě nedostala - a je květen - výplatu za prosinec 2009. OSVČ pořád jen slibovala, že to již bude posláno na účet atd, ale skutek utek. Na maily nereaguje, neozývá se, celkově nekomunikuje. Co s tím, dá se něco vůbec dělat, nebo se těch peněz už vůbec nedočkám?? Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nebojte, ´něco´ se dělat dá :-)

Předně je důležité, abyste jakýmkoli hodnověrným způsobem mohla doložit (prokázat), že jste ve zmiňovaném měsíci 12/2009 vykonala práci, za kterou si nárokujete odměnu.

Pokud budete mít ´v ruce´ Dohodu o provedení práce + doklad (či ´svědectví´) o vykonané práci, tak se můžete dobírat svých práv:

1. napište svému zaměstnavateli doporučený dopis, ve kterém jej vyzvěte ke splnění jeho závazku zaplatit vám odměnu
- do dopisu uveďte, že pro zaplacení stanovujete termín (např. do 3 pracovních dní)
- dále zde uveďte, že pokud termín nebude dodržen, tak se obrátíte na Oblastní inspektorát práce, případně na soud s příslušnou žalobou

2. pokud zaměstnavatel termín nedodrží, tak na nic nečekejte a napište k soudu jednoduchý text ´žaloby o nevyplacení odměny´ a kopii této žaloby pošlete na vědomí zaměstnavateli...(mělo by to mít psychologický účinek)
- pokud si nebude jista s textem žaloby a na internetu nic nenajdete, tak se ozvěte ještě jednou a zdejší komunita vám jistě poradí :-)

3. nenechte se odbýt a buďte přísná a na žádné ´polosliby´ nedejte...

Další odpovědi:

Pokročilý

To Standa:

Když to já jsem už zkoušela, psala jsem mailů hafo, i kolegyně, které peníze taky nedostaly. Žaloba - tady pomůže jen insolvenční řízení, které samozřejmě zahrnuje určité poplatky. Probírala jsem to s právníkem, ale ten mi také nepomohl, protože by se mi to prý ani nevyplatilo a abych pravdu řekla, nechci se tahat po soudních sporech. Nikomu se neozývají, vůbec nereagují. Ten inspektorát by mohl pomoci? Já už fakt nevím, jak na ně...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.