ivzez

Vyplácí se snít s otevřenýma očima? Umíte snít s otevřenýma očima?

Těším se na Vaše názory. [Nejsem si jista kategorií.]

https://www.no­vinky.cz/zena/styl/3992­24-snit-s-otevrenyma-ocima-se-vyplaci.html

Nejlepší odpověď
Gestas

Umím. Většinou to praktikuji ve škole, takže se to nepříznivě promítá do mého prospěchu.

Další odpovědi
Kepler

Někdy se to nevyplácí. Snící osoba kouká nepřítomně do prostoru, nevnímá okolí a když se u toho ještě usmívá, tak vypadá jako blbec. Někdy vás z toho vytrhne jiná osoba a vy se omlouváte slovy „já jen tak koukal do blba“. Když snící osoba náhodou koukala směrem k rušiteli, může to být docela sranda. Ale jo, s otevřenýma očima sním často a když se zase vrátím do reálu, tak nechápavě koukám na ten cizí svět. Chvilku to trvá, než se zase srovnám.

gecco

Vyplácí? – jak kdy, třeba při řízení auta (etc…) je to dost nevhodné…
😉
Umíte? – jo jo – a rád…
😉

led

Niektorí ľudia za to dokonca berú peniaze.
Napríklad svénograf (návrhár divadelnej, filmovej scény) a režisér, po prečítaní scénaru si predstavujú samotný dej a priestor a výsledok ich snívania potom vidíme v divadle, vo filme. Prirodzene, nie sú to len tieto menované profesie. Kategória je v tomto prípade presná.
Ale aj mnohí ľudia, ktorí čítajú knihy, pri čítaní veľakrát „vidia a prežívajú tento príbeh“
Prakticky každý kto zvláda fantazírovanie, má predstavivosť, dokáže aj snívať.

Drap

Ano umím. Je to i velmi příjemné.

marci1

Bez snů by život byl prázdný, ale snít s otevřenými očima by měli lidé jen v mezích možností. Rada pro spokojený život může tedy znít: „Sněte, ale přiměřeně!" 🙂

Katy81

  • snivam pravidelne a rada
  • niekedy sa to nevyplati, hlavne pokial clovek nevie jednak naraz „fungovat v realite“ a snivat, ale hlavne ak nevie rozlisit realitu od snov pripadne ak sa jej v priebehu snivania tento rozdiel strati…to je potom o hubu

Je potrebne fakt si vzdy uvedomit, ze mozem popustit uzdu a snivat s otvorenymi ocami, ale musim vzdy takpovediac „po ocku“ sledovat, co sa okolo mna deje a byt schopny zareagovat, nie kazdy to dokaze 🙂