Hamon

Vyplácí se poctivost u nálezu?

Vloni jsem našel a vrátil mobil, doklady a klíče od auta zapomenuté v zámku kufru auta. A samotnému se mi nikdy nic ztraceného nevrátilo :(
Doplňuji:
Jo, nejdál dojdeš, to je pravda. Jednou jsme s kolegou jeli s peněženkou přes půl Prahy :D

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

velmi často v našich busech nalézám ztracené a zapomenuté věci, neřeším, jestli se mě to vyplatí, prostě to odevzdám šéfovi a ten to vrátí… občas se někdo ozve a něčím se odvděčí , ale mě uspokojí obyčejné „děkuji“ , …jednou mě pán odměnil bomboniérou za vrácení jeho rukavic…a ta musela být podle všeho dražší , než ty rukavice… no to sem vážně hleděl, dneska jsem dokonce našel a odevzdával fest drahé lyže …

poznal sem sám na sobě, že jako nepoctivci, co by si nalezenou věc přivlastnil, se mě to ještě tentýž den sakra vrátí aj s úrokama
Doplňuji:
teď si vzpomínám, že mě se ztratila a zároveň nalezla složka s úplně všema dokladama – ztratila se v polsku v krakowě a mezitím, než sem si ji od nálezce vyzvednul 15 km od domova, stihla se projet do německého hamburgu, holandska a zpátky ke mě..

Další odpovědi
Drap

Každá poctivost by se měla vyplatit, ale někdy to hodně dlouho trvá

Reezo

Říká se, že s poctivostí nejdál dojdeš. Tvé činy nebudou zapomenuty a to že jsi vrátil někomu jemu blízké či důležité je pro tebe jen bonus. Proto poctivost je jediná správná cesta.

zzzzz

Já myslím, že se to vyplatí, věřím, že existuje něco jako boží mlýny. Poctivých lidí si velmi vážím.

anonym

Za komančů mi můj tenkrát malý syn vyhodil kabelku se vším ven z kočárku, byla jsem to nahlásit a na policii ji už měli, byla tam dřív, než já, dal ji tam prý ruský důstojník 🙂 (chvála), no a já jsem tam teda šla a měla jsem tu kabelku popsat a když jsem říkala, že zapínání bylo ve tvaru elipsy, pan VB chtěl, abych mu to nakreslila. Asi nevěděl, co je to elipsa. 😁 Jméno důstojníka mi neřekli (nevim proč, chtěla jsem mu poděkovat) možná si to nepřál.
Doplňuji:
Osobně jsem našla mobil a vedle toho byla kabelka s dokladama a ručník, bylo to v takovým roští u školy, našel to můj pes, tak jsem zavolala na číslo, co bylo v telefonu a dohodla jsem se, že si pro ty věci paní s manželem přijede. Podle fotky jsem ji moc dobře nemohla poznat, měla drtek natlučenou fasádu, její manžel prý vyšťoural, kde a s kým v noci byla. Poprosila mě, abych manželovi neříkala, kde jsem kabelku našla, musela jsem zalhat, že byla někde u nich u domu. Já to moc neumím, koukala jsem u toho lhaní na něj, na ni a zas na něj jak u výslechu a nakonec jsem dostala od toho chlapa vynadáno, že určitě lžu. Už nechci nic nacházet :))

Heleave1

Finančně určitě ne, ale aspoň máš dobrý pocit a čistý svědomí. To je důležitější.

anonym

Rozhodně, jenom nesmíš čekat, že ti za vrácení ztracených, ukradených nebo zapomenutých věcí bude každý vděčný.

mosoj

Ještě nikdy, když jsem vracel nalezené, jsem nepřemýšlel o tom jestli se mně to vyplatí.
Ale o tom, jestli náhodou na to v dnešní době nedoplatím to ano !

huxa

Někteří ti vyplatí určité procento z nalezeného předmětu :)

Vždy mi, co jsem ztratil, někdo poslal a vrátil, pokud jsem já něco našel, také jsem to vždy vrátil, až jednou, tři 200Kč jsem našel ležet na zemi v jednom městě, tak jsem tam půl hodinky čekal, nikdo nedošel, nechal jsem si je tedy, těžko by se jim hledal exmajitel :)

bolak

Lidi sou svině, proto když něco vracim, tak už si nálezný beru raději předem.
Doplňuji:
Samba: já myslel že přišli zbalit synátora :)

„občane, vystupte z kočárku a ruce nahoru!!“

gagaga

vyplaci se urcite !
mozna ne materialne, ale svedomim ! :)

  • iv-

Hamon

Svědomí… no tak jo, budu ti (a ostatním) věřit :/

gagaga

svedomi verte , me ale ne !
taky se rika, ze s poctivosti nejdal dojdes ..a ja s ni ale nedosla ani na kraj lesa ! :p

briketka10

  • iv-

abys neměla v tý hlavě
potom jen tohle, jako
spousta jinejch lidí 😁
http://eshop.an­tech.cz/out/pic­tures/1/img2T10000101­.jpg

gagaga

co bych za ty srouby dala !
alespon bych tam vubec neco mela ! :)

bolak

to je něco pro frojda..

arygnoc

  • iv-, s poctivosťou dôjdeš najďalej, to je pravda, ale naspäť nič nechodí.

;)

gagaga

no, ja uz s moji " poctivosti " nedojdu vubec nikam
:(

Hamon

Máš pravdu, co do lesa když na mezi je pěkně :D