Avatar uživatele
Hamon

Vyplácí se poctivost u nálezu?

Vloni jsem našel a vrátil mobil, doklady a klíče od auta zapomenuté v zámku kufru auta. A samotnému se mi nikdy nic ztraceného nevrátilo :(
Doplňuji:
Jo, nejdál dojdeš, to je pravda. Jednou jsme s kolegou jeli s peněženkou přes půl Prahy :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Hamon

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jikra, briketka10, zzzzz, gagaga, Reezo, da ny před 3737 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
lukas.zmizik

velmi často v našich busech nalézám ztracené a zapomenuté věci, neřeším, jestli se mě to vyplatí, prostě to odevzdám šéfovi a ten to vrátí… občas se někdo ozve a něčím se odvděčí , ale mě uspokojí obyčejné „děkuji“ , …jednou mě pán odměnil bomboniérou za vrácení jeho rukavic…a ta musela být podle všeho dražší , než ty rukavice… no to sem vážně hleděl, dneska jsem dokonce našel a odevzdával fest drahé lyže …

poznal sem sám na sobě, že jako nepoctivci, co by si nalezenou věc přivlastnil, se mě to ještě tentýž den sakra vrátí aj s úrokama
Doplňuji:
teď si vzpomínám, že mě se ztratila a zároveň nalezla složka s úplně všema dokladama – ztratila se v polsku v krakowě a mezitím, než sem si ji od nálezce vyzvednul 15 km od domova, stihla se projet do německého hamburgu, holandska a zpátky ke mě..

Upravil/a: lukas.zmizik

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Každá poctivost by se měla vyplatit, ale někdy to hodně dlouho trvá

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Reezo

Říká se, že s poctivostí nejdál dojdeš. Tvé činy nebudou zapomenuty a to že jsi vrátil někomu jemu blízké či důležité je pro tebe jen bonus. Proto poctivost je jediná správná cesta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Já myslím, že se to vyplatí, věřím, že existuje něco jako boží mlýny. Poctivých lidí si velmi vážím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Za komančů mi můj tenkrát malý syn vyhodil kabelku se vším ven z kočárku, byla jsem to nahlásit a na policii ji už měli, byla tam dřív, než já, dal ji tam prý ruský důstojník 🙂 (chvála), no a já jsem tam teda šla a měla jsem tu kabelku popsat a když jsem říkala, že zapínání bylo ve tvaru elipsy, pan VB chtěl, abych mu to nakreslila. Asi nevěděl, co je to elipsa. 😁 Jméno důstojníka mi neřekli (nevim proč, chtěla jsem mu poděkovat) možná si to nepřál.
Doplňuji:
Osobně jsem našla mobil a vedle toho byla kabelka s dokladama a ručník, bylo to v takovým roští u školy, našel to můj pes, tak jsem zavolala na číslo, co bylo v telefonu a dohodla jsem se, že si pro ty věci paní s manželem přijede. Podle fotky jsem ji moc dobře nemohla poznat, měla drtek natlučenou fasádu, její manžel prý vyšťoural, kde a s kým v noci byla. Poprosila mě, abych manželovi neříkala, kde jsem kabelku našla, musela jsem zalhat, že byla někde u nich u domu. Já to moc neumím, koukala jsem u toho lhaní na něj, na ni a zas na něj jak u výslechu a nakonec jsem dostala od toho chlapa vynadáno, že určitě lžu. Už nechci nic nacházet :))

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Heleave1

Finančně určitě ne, ale aspoň máš dobrý pocit a čistý svědomí. To je důležitější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Rozhodně, jenom nesmíš čekat, že ti za vrácení ztracených, ukradených nebo zapomenutých věcí bude každý vděčný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ještě nikdy, když jsem vracel nalezené, jsem nepřemýšlel o tom jestli se mně to vyplatí.
Ale o tom, jestli náhodou na to v dnešní době nedoplatím to ano !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Někteří ti vyplatí určité procento z nalezeného předmětu :)

Vždy mi, co jsem ztratil, někdo poslal a vrátil, pokud jsem já něco našel, také jsem to vždy vrátil, až jednou, tři 200Kč jsem našel ležet na zemi v jednom městě, tak jsem tam půl hodinky čekal, nikdo nedošel, nechal jsem si je tedy, těžko by se jim hledal exmajitel :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Lidi sou svině, proto když něco vracim, tak už si nálezný beru raději předem.
Doplňuji:
Samba: já myslel že přišli zbalit synátora :)

„občane, vystupte z kočárku a ruce nahoru!!“

Upravil/a: bolak

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gagaga

vyplaci se urcite !
mozna ne materialne, ale svedomim ! :)

  • iv-

před 3737 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Svědomí… no tak jo, budu ti (a ostatním) věřit :/

před 3737 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

svedomi verte , me ale ne !
taky se rika, ze s poctivosti nejdal dojdes ..a ja s ni ale nedosla ani na kraj lesa ! :p

před 3737 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

  • iv-

abys neměla v tý hlavě
potom jen tohle, jako
spousta jinejch lidí 😁
http://eshop.an­tech.cz/out/pic­tures/1/img2T10000101­.jpg

před 3737 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

co bych za ty srouby dala !
alespon bych tam vubec neco mela ! :)

před 3737 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

to je něco pro frojda..

před 3736 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

  • iv-, s poctivosťou dôjdeš najďalej, to je pravda, ale naspäť nič nechodí.

;)

před 3737 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

no, ja uz s moji " poctivosti " nedojdu vubec nikam
:(

před 3737 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Máš pravdu, co do lesa když na mezi je pěkně :D

před 3737 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek