Bronzový

Vyplácí se poctivost u nálezu?

Vloni jsem našel a vrátil mobil, doklady a klíče od auta zapomenuté v zámku kufru auta. A samotnému se mi nikdy nic ztraceného nevrátilo :(
Doplňuji:
Jo, nejdál dojdeš, to je pravda. Jednou jsme s kolegou jeli s peněženkou přes půl Prahy :D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

velmi často v našich busech nalézám ztracené a zapomenuté věci, neřeším, jestli se mě to vyplatí, prostě to odevzdám šéfovi a ten to vrátí... občas se někdo ozve a něčím se odvděčí , ale mě uspokojí obyčejné "děkuji" , ...jednou mě pán odměnil bomboniérou za vrácení jeho rukavic...a ta musela být podle všeho dražší , než ty rukavice... no to sem vážně hleděl, dneska jsem dokonce našel a odevzdával fest drahé lyže ...

poznal sem sám na sobě, že jako nepoctivci, co by si nalezenou věc přivlastnil, se mě to ještě tentýž den sakra vrátí aj s úrokama
Doplňuji:
teď si vzpomínám, že mě se ztratila a zároveň nalezla složka s úplně všema dokladama - ztratila se v polsku v krakowě a mezitím, než sem si ji od nálezce vyzvednul 15 km od domova, stihla se projet do německého hamburgu, holandska a zpátky ke mě..

Další odpovědi:

Zlatý

Každá poctivost by se měla vyplatit, ale někdy to hodně dlouho trvá

Bronzový

Říká se, že s poctivostí nejdál dojdeš. Tvé činy nebudou zapomenuty a to že jsi vrátil někomu jemu blízké či důležité je pro tebe jen bonus. Proto poctivost je jediná správná cesta.

Zlatý

Já myslím, že se to vyplatí, věřím, že existuje něco jako boží mlýny. Poctivých lidí si velmi vážím.

Stříbrný

Za komančů mi můj tenkrát malý syn vyhodil kabelku se vším ven z kočárku, byla jsem to nahlásit a na policii ji už měli, byla tam dřív, než já, dal ji tam prý ruský důstojník :-) (chvála), no a já jsem tam teda šla a měla jsem tu kabelku popsat a když jsem říkala, že zapínání bylo ve tvaru elipsy, pan VB chtěl, abych mu to nakreslila. Asi nevěděl, co je to elipsa. :-DD Jméno důstojníka mi neřekli (nevim proč, chtěla jsem mu poděkovat) možná si to nepřál.
Doplňuji:
Osobně jsem našla mobil a vedle toho byla kabelka s dokladama a ručník, bylo to v takovým roští u školy, našel to můj pes, tak jsem zavolala na číslo, co bylo v telefonu a dohodla jsem se, že si pro ty věci paní s manželem přijede. Podle fotky jsem ji moc dobře nemohla poznat, měla drtek natlučenou fasádu, její manžel prý vyšťoural, kde a s kým v noci byla. Poprosila mě, abych manželovi neříkala, kde jsem kabelku našla, musela jsem zalhat, že byla někde u nich u domu. Já to moc neumím, koukala jsem u toho lhaní na něj, na ni a zas na něj jak u výslechu a nakonec jsem dostala od toho chlapa vynadáno, že určitě lžu. Už nechci nic nacházet :))

Pokročilý

Finančně určitě ne, ale aspoň máš dobrý pocit a čistý svědomí. To je důležitější.

Rozhodně, jenom nesmíš čekat, že ti za vrácení ztracených, ukradených nebo zapomenutých věcí bude každý vděčný.

Zlatý

Ještě nikdy, když jsem vracel nalezené, jsem nepřemýšlel o tom jestli se mně to vyplatí.
Ale o tom, jestli náhodou na to v dnešní době nedoplatím to ano !

Stříbrný

Někteří ti vyplatí určité procento z nalezeného předmětu :)

Vždy mi, co jsem ztratil, někdo poslal a vrátil, pokud jsem já něco našel, také jsem to vždy vrátil, až jednou, tři 200Kč jsem našel ležet na zemi v jednom městě, tak jsem tam půl hodinky čekal, nikdo nedošel, nechal jsem si je tedy, těžko by se jim hledal exmajitel :)

Zlatý

Lidi sou svině, proto když něco vracim, tak už si nálezný beru raději předem.
Doplňuji:
Samba: já myslel že přišli zbalit synátora :)

"občane, vystupte z kočárku a ruce nahoru!!"

Diskuze k otázce

Bronzový

gagaga

vyplaci se urcite !
mozna ne materialne, ale svedomim ! :)
-iv-

Bronzový

Hamon

Svědomí... no tak jo, budu ti (a ostatním) věřit :/

Bronzový

gagaga

svedomi verte , me ale ne !
taky se rika, ze s poctivosti nejdal dojdes ..a ja s ni ale nedosla ani na kraj lesa ! :p

Zlatý

briketka10

-iv-
abys neměla v tý hlavě
potom jen tohle, jako
spousta jinejch lidí :-D
http://eshop.antech.cz/…

Bronzový

gagaga

co bych za ty srouby dala !
alespon bych tam vubec neco mela ! :)

Zlatý

bolak

to je něco pro frojda..

Zlatý

arygnoc

-iv-, s poctivosťou dôjdeš najďalej, to je pravda, ale naspäť nič nechodí.

;)

Bronzový

gagaga

no, ja uz s moji " poctivosti " nedojdu vubec nikam
:(

Bronzový

Hamon

Máš pravdu, co do lesa když na mezi je pěkně :D

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.