zdenekps

Když mám spořící účet s úrokem 0,5 p. a., znamená to, že částka, kterou budu mít naspořenou, se po roce vynásobí 0,5?

Spořící účet s úrokem 0,5 p.a. To znamená, že částka kterou budu mít naspořenou se po roce vynásobí 0,5? Dík za odpověď.

Původní neotázka

Nejlepší odpověď
Lamalam

Kdybys uspořenou částku po roce vynásobil číslem 0,5, tak by ti na účtu zbyla jenom polovina. To by nebyl moc výhodný úrok…

Další odpovědi
xxx3

ne, měl bys tam mít po roce o půl procenta víc, ne o 50 procent méně. Čili pokud násobit, tak současnou částku krát 1,005.

Drap

Ono to zas tak jednoduché neni. Lze to spočítat podle tohoto vzorce.
http://www.zla­takoruna.info/zpra­vy/vypocet-uroku

Quimby

0,5 čeho? Nejspíše 0,5 procent.
Pak úroky za rok tvoří 0,5 procent z uložené částky.
Také je ale důležité jak často se úročí, což má nemalý vliv na výslednou částku.

nyjono

Není to tak jednoduché.
Zpočátku máš na účtu méně, později více.
To vše hraje roli.

Tarzan

Ze 100 000 Kč to dělá ročně 501 Kč při měsíčním připisování úroku i s daní.
http://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/slozene-uroceni-pasmove-uroceni#sloze­nePasmoveUroce­ni