Vyplacení rekreační chaty

Dobrý den, zdědila jsem 1/6 chaty v roce 2000 a nyní se chci nechat vyplatit většinovým vlastníkem chaty. Většinový vlastník chce ve vyplacené částce zohlednit náklady na opravu, které provedl a zaplatil. Opravy byly prováděny od roku 1994–1998. Má na to nárok, když jsem část chaty zdědila až v roce 2000?

Odpovědi
standa

Samozřejmě, že ano…, protože zmiňované náklady hodnotu chaty nejspíš zhodnotily a toto zhodnocení je určitě trvalé hodnoty a ´nevytratilo´ se před rokem 2000.

Na druhou stranu spravedlivě vás může rozsoudit jen nezávislý odborný posudek, který by nestranně posoudil míru zhodnocení.