Vyplacení penzijnho fondu?

Kdy mi vyplatí peníze z penzijního fondu po ukončení regulerní sjednané doby? Kolik na to mají času? Nějak jsem to nikde nedohledal.

Nejlepší odpověď
anonym

Vyplacení peněz z penzijního fondu neprobíhá automaticky. O výplatu si musíte písemně zažádat. Ačkoliv je smlouva sepsána na dobu od data k datu, pokud ji neukončíte, běží dál.Od podání žádosti je termín na výplatu peněz ve lhůtě 6 týdnů až tři měsíce podle druhu penzijního fondu. Toto dohledávat není kde, smlouva o penzijním připojištění to neřeší ani v podmínkách. Je to záležitost, kterou Vám měl sdělit zástupce PF, se kterým jste smlouvu uzavíral. Mohl to brát za vyřízené tím, že Vás upozornil, abyste se na něj v případě potřeby obrátil.

Další odpovědi
jmhad

očko má pravdu.V některých smlouvách to pojišťovny mají.Každopádně je v tomto případě vhodnější se ptát na stránkách příslušného penzijního fondu.Možná je tato odpověď v záložce „odpovědi na časté otázky“.

verka

Jsou tři možnosti výplaty: ihned všechno, na dobu určitou a na dobu neurčitou, což je do konce života. Ta poslední možnost je nejlepší v případě, že by někdo věděl ten údaj o konci.