Lenjička

Vypeče se nasmrádlé maso?

Koupili jsme v KAuflandu kuřecí čtvrtky, mají trvanlivost do 16. 7., ale příjde mi, že už dnes smrdí. Já jsem na to dost háklivá, ale přítel říká, ať to upeču. Myslíte, že nám po tom bude blbě? Nebo se to při pečení nějak „vydesinfikuje“?
Doplňuji:
Nereklamovali jsme právě proto, že jsme maso kupovali před dvěma dny, a ačkoli bylo dobře skladované (žádné ježdění autem), mohli by říci opak a jak jim to vyvrátit? Maso jsme vyhodili a kopupili nové v Albertu 😉

Nejlepší odpověď
baghira

Koření, marináda… a můžete pozvat tchýni na oběd :)

Další odpovědi
dědapetr

Maso nejvíc smrdí od kostí.Rozříznout zjistit jestli smrdí a popřípadě vykostit.Opláchnout ve octové vodě a potom okořenit a dát to normálně péct. Pokud by hodně u kosti smrdělo,tak to dát sežrat psovi tomu to nevadí.

gnr54

Pokud máte dobré žalůdky a bude to dobře vypečené,tak se asi nic nestane.Možná bude ale jistější,když je budete reklamovat.Pod­mínkou je účtenka.

iceT

Pokud se zdá,že maso lehce páchne,lze ho omýt v octové vodě a myslím,že dřív se používal roztok hypermanganu.
Mám dojem,že v jisté reportáži o praktikách nákládání s masem v super hyper obchodech se někdo zmínil,že vedoucí taky nutili své podřízené koupat zapáchajíc maso v hypermanganu a nakládat ho do marinád.
Ale osobně bych raději šla reklamovat a tohle maso nejedla,zvlášť pokud se zdá,že smrdí…

dohnalka79

No jo,maso v létě,to může zasmrádnout jen při převozu domů,dnes jsme koupili bůček a doma už smrděl,přitom koupený u řezníka.

casey

jestli je citit jen lehce, tak bych je omyl a nakorenil a upekl vic, aby i u kosti byly radne propecene.
Jestli se pustite do reklamace, tak pak napis jak to dopadlo. Predpokladam, ze budou argumentovat, ze urcite nebyla radne skladovana atd… Ono jestli jste je koupila vcera a v tom horku jste s nima jeste chvili jezdila autem…

Katusa

Pokud ti smrdí už teď, nejez ho, vyhoď nebo dej psovi. Bylo by to po něm špatně, i pokud je dobré, psychika je mocná čarodějka a přesvědčovat sebe sama, že se ti ten (i kdyby mírný) zápach jen zdál, by stejně asi nepomohlo.

hanulka11

určitě se to nevydesinfikuje, ale když to příteli nevadí dobře ho oper a upeč mu to , není nikde psáno, že to musíš jíst…já bych to tedy nejedla ani náhodou
Doplňuji:
dobře jste udělali, než se bát zakousnout ,brrrrrrrrrrrrrrrrr

bobrik

Ano, dobře umýt,plus umýt v octové vodě teplou vodou, jako pořádně. Pak běžný postup. ( Dá se to dobře umýt hypermanganu, znova opláchnout a běžný postup)

Zdroj: parnikbobr@seznam.cz