fatalwir

Výpary z chemických pokusů

Zdravím, před chvílí jsem si hrál s lithiem. Rozkuchal jsem dvě CR2032 baterky a zkoušel to lithium zapálit a zalejt vodou. Pravděpodobné při vzniku toho hydroxidu lithného jsem se omylem trošku čuchnul výparů. Po úklidu mě trošku začalo škrábat v krku (ani ne tolik jako když je člověk nemocný a škrábe ho v krku), tak jsem teď do sebe nalil krabici mlíka a už to jenom cítím jakože citlivější. Bude to v pohodě? Nebude mi spatně (průjem, zvracení) nebo tak něco když jsem do sebe expertně dostal ten sajrajt? Díky za odpovědi.
Doplňuji:
Dneska už je to v pohodě. Octan sodný už mě nudí. Co se týče ochraných pomůcek, gumové rukavice jsem měl. Já nejsem až takové pako, vždycky než dělám nějaké pokusy, si zjistím co to je, co z toho vznikne a co to dělá, jen jsem prostě neopatrně dýchal, toť vše.

PS.: S wikipedií nesouhlasím. „Protože lithium rychle (avšak ne bouřlivě) reaguje s vodou…“

Odpovědi
badisko

Hele proc delas pokusy …kdyz nemas ani paru jak na to ?..ochrane pomucky ti nic nerikaj …jinak by jses divil co lidske telo pokud je zdrave vydrzi …ale tady je vic..http://cs­.wikipedia.or­g/wiki/Hydroxid_lit­hný to uz asi vis kdyz si hrajes s ziravynama …no a jinak zde je jeste vic…http://ww­w.google.com/se­arch?client=o­pera&q=Hydroxid+lit­hn%C3%BD+co+spu­sobipri+vdechni­ti&sourceid=o­pera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest#client=o­pera&hs=B6R&ch­annel=suggest&q=Hy­droxid+lithn%C3%BD+co+­zpusobi+p%C5%99i+­vdechnut%C3%AD&spe­ll=1&sa=X&psj=1&e­i=0HloUbKDHqnb4QS9t4­HgCA&ved=0CCwQvwU­oAA&bav=on.2,or­.r_qf.&bvm=bv­.45175338,d.bGE&fp=fff9­5540eb9afdc4&biw=997&­bih=652 tyjo proc kdyz uz jses pa*o na tyhle veci si radsi nevyrobis neco mene toxickeho treba… neskodny Octan Sodny je to uple neskodne a daj se s tim delat zajimane veci…
Doplňuji:
No me je to vlastne fuk ..pristi patek muzes klido zkusit inhalovat hydroxid sodny …nebo si sehnat protiletcky naboj a upnout ho do sveraku a pilovat a pilovat ..kdyztak napis esli ti zustane alespon jedna ruka ..nebo co udela batrie porpidade 2–3 duracellky pokud je hodis do pece nebo krbu a nezaponen se na to divat tak 1–2 m… od ohniste kde prave pokus provadis …nebo co udela zapaleny vosk v plechovce pokud ze rozhori a prilejes do nej vodu …jo a hlavneeee si nezapomen vzit gumove rukavice…

fatalwir2

Hele badisko, neprosil jsem se o moralizování. Je to moje věc jestli si třeba půjdu čuchat k elektrolýze dusičnanu stříbrného ano? Já se jen slušně ptal jestli mi nebude špatně. Tímto já končím, nemám víc co dodat.