Retko

Vypalovani pomoci DVD mechaniky v siti.

Sdilim s brachou pocitace a chtel bych vyuzit jeho DVD mechaniku k vypalovani, ale ze sveho pocitace. Nevite jak to udelam?

Normalne na jeho DVD mechaniku pristup mam, ale NERO nerozpozna ze pres ni muze vypalovat. Cili vubec se tam mezi mechanikami neobjevi.

Dekuji za rady..

Odpovědi
GangstaHelper

Nero ji nerozpozná, protože přes ni vypalovat nemůže – to nepodporuje Windows sám o sobě. Mechanika, která se Vám zobrazí v Tento počítač je standartní Síťová jednotka, a Windows s ní dokáže komunikovat jako by to byla složka jen ke čtení. (Nedokáže posílat hardwarový signál, a ani ho přijímat)

Možná existuje nějaký jiný software než nero, který takovou možnost má, ten software musí pak běžet na obou počítačích.

Vypalování přes síť má ale pár háčků:

  • Přenos přes LAN je poměrně náročný na procesor (nepodporuje DMA)
  • Přenos přes standartní 100Mb linku není dost rychlý (~11MB/s, kdežto k pohodlnému vypalování DVD je potřeba alespoň 25MB/s)

Z těchto dvou důvodů vyplývá, že by takovéto vypalování nebylo výhodné (nespolehlivost).