Tmavovlaska

Vypalování-jiná velikost, tak jak to vlastně je?

Chci vypálit složku, kliknu na vlastnosti a složka má velikost 4,35 GB. Když dám tutéž složku do Nera, tak mi ukáže že má 4 484 MB. Jakto, že velikosti nejsou stejné? Jak je možné, že je to v Neru vždy větší? (Správně by měla mít 4 350MB,ne?) Jak tedy poznám o kolik tj větší a proč tomu tak je? :)

Nejlepší odpověď
led

1 GB=1024 MB
4484MB/1024MB­=4,35GB

Pri výpočtovej technike sa nepočíta v desiatkovej sústave.

Další odpovědi
anonym

Protože v prefixech je v oboru IT binec … Existují tzv binární prefixy, jednotky jsou znaceny MiB, GiB, TiB jsou to násobky 1024 a nikoliv 1000 jak by to mělo být u prefixů MB, GB, TB … bohužel lidé se nenaučili používat binární prefixy a proto nikdy není jasné co tím kdo vlastně myslel a nezbývá než dedukovat

Více zde http://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Bin%C3%A1rn%C3%AD_p%C­5%99edpona