hubickova

vypalování fotek

Potřebuji dostat fotky z pamětovky na disk.Jen by mně zajímalo,jestli se dají fotky vypálit na CD a nebo musím na DVD.Mám program Nero,to by mně mělo navíst,jak na to,že?Jen nevím,jestli cédéčko a nebé dívídíčko.
Doplňuji:
CO je datový disk? Je to CD? Nebo DVD? To je to,co nevím…

Nejlepší odpověď
www

Záleží na tom, kolik máš těch fotek.
CD má kapacitu přibližně 700MB, DVD asi 8GB, je tedy mnohem (více než 10×) větší.
Doplňuji:
Datovým diskem se v tomto případě myslí to CD(DVD).
A Nero tě navede, můžeš pálit z karty přímo na vložený disk.

Další odpovědi
Michal Kole

Otevřeš si nero, dáš datový disk, vložíš paměťovku do čtečky v levém okně nera si ji otevřeš jako v průzkumníku jednotka E: / F: /G: ,myší přetáhneš do právého okna a pak klikneš na vypálit.
Doplňuji:
datový disk je disk určený pro počítačová data (soubory)
audio disk je určený pro CD přehrávače

DVD je nástupce CD a je určen primárně pro počítačová data (soubory)

anonym

to je jedno. Jedná se pouze kolik zabírají místo. Myslím, že 700 MB CD stačí. Doporučuji si pohrát a vytvořit přehrávání fotek s hudbou na pozadí, různé přechody a popisky k přehrátí v DVD přehrávači. Nero to zvládá.
aplikace ►http://www.sta­huj.centrum.cz/gra­fika_a_design/os­tatni/slide-show-pilot/
https://sites­.google.com/a/az­tip.cz/video/pro­gramy-download-1/autorun/programy-k-tvorbe-slideshow-z-fotografii

elvan

A ještě jeden detail – je třeba ověřit, jestli má počítač DVD vypalovačku. Ty novější by neměly mít problém, ale to, že počítač dokáže DVD přehrát, ještě neznamená, že je umí vypálit… Ale to by mělo být OK :)

Hlada

Fotky jsou datové soubory, uložit je můžeš na jakékoli médium. Pokud se rozhoduješ mezi CD/DVD, tak cena 1GB na DVD je mnohem menší, než na CD.
Po otevření Nera musíš zvolit, co chceš vypalovat. Na fotky zvol „Vytvořit datové CD/DVD“. Tím zvolíš formát, jakým se budou soubory na kolečko vypalovat.
Abys mohla na disk přihrávat další soubory, zvol při vypalování „Otevřít disk s více oddíly“.