Avatar uživatele
iwetax

Vypadá byt bez záclon divně?

Máme zatahovací žaluzie v oknech a tím pádem nemáme záclony a dnes mi sestra řekla, že to vypadá divně, jako by přišla do holobytu. Jak to máte vy? Opravdu byt bez záclon jen s žaluziema vypadá divně?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? gnr54, aramah, mishaella před 4923 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aramah

Mám takové období,někdy záclony jindy jen ty žaluzie.Pokaždé si libuji že je to tak lepší,do té chvíle než chci změnu..Je to na každém rozhodně to nevypadá jako holobyt.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iq

Já mám v celém domě jen žaluzie,připadá mi to velmi praktické.Ale jsem muž a zařizoval jsem si to sám.U žen předpokládám, že budou spíš preferovat ty záclony,ale je to individuální.Záleží také na tom,jak je byt celkově zařízen.Mě osobně se líbí minimalismus,tak jestli to u Vás vypadá skutečně jako v holobytu,tak by se mi tam určitě líbilo:-)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arni

Je to spíš takový „přežitek“ z minulosti. Fakt je, že záclony dělají tak trochu útulnější prostředí. Ale účel světí prostředky. Krom toho není problém dát po stranách oken jaký pruh záclony a hned to vypadá jinak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rybíz

Máme jen žaluzie už několik roků. Vypadá to normálně a vůbec nám ani návštěvě nechybí, je to jen lapač prachu. Mimochodem, zkuste se podívat na vodu z namočených záclon a určitě mi dáte zapravdu. A pokud ještě doma třeba kouříte, tak voda ze záclony je hotová žumpa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnr54

Žaluzie bez záclon používám snad 16 let.Ani si to jinak nedokážu představit.Když koukám s okna nemusím nic odhrnovat a vidím krásně ven.Ani nemusim záclony prát a ušetřím na vodě i elektřině.Je to paráda.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alexandra

Já už taky nemám záclony,ať to vypadá divně nebo ne,tak už se mi nechce je pořád prát.Dala jsem si tam jenom takové lehké závěsy po bokách,ať není vidět holá zeď.Na parepety pár kvítek a záclony nejsou potřeba.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanjimka

Mám taky jen žaluzie a jsem velice spokojena.ale badlím v domečku do kterého mi nikdo nekouká.Kamarádka to řešila v paneláku a pak si stejně záclony koupila,protože se jí zdálo že z protějšího domu z vrchního patra je k nim moc vidět.Asi záleží jak kdy se to hodí.Za záclonou je prý větší pocit soukromí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Prouděním vzduchu se záclony ‚nabíjí‘ statickou elektřinou a tím na sebe přitahují mikročástice. Čistí tedy vzduch.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existuje-alergie-na-pet-a-latky-s-jeho-primesi

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Polaskova44

Je pravda, že v některých bytech to opravdu vypadá „divně.“ Já bych si třeba náš byt bez závěsů asi nedokázala představit. To bude ale tím, že nemáme žaluzie, takže místo nich závěsy mít musíme. Konkrétně máme takové ty zatemňovací, viz https://www.e­mako.cz/zavesy-zatemnovaci/

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek