-KaTkA-

vynechat antikoncepci???

zhruba půl roku beru hormonální antikoncepci, nyní odletěl přítel na tři měsíce do zahraničí,.. nemohla bych ty tři měsíce antikoncepci vynechat a začít ji znovu brát až za tři měsíce?

Nejlepší odpověď
Deli

Také vezměte v úvahu, že vynecháním antikoncepce na tři měsíce si rozhodíte hormonální hladinu. Tak možná je lepší užívání nepřerušovat. Poradí Vám ale gynekolog, možná bude stačit i jen telefonická konzultace.

Další odpovědi
Ella

můžete, když si nejste jistá poraďte se s gynekologem. Ono je to hlavně o tom, že pak ji musíte začít brát první den, kdy vám začne menstruace nebo podobně – přečtěte si ten tlustý příbalový leták co k tomu dávaj =D Nevím jakou berete vy, ale v té mé na letáku stojí, že ještě týden po začátku znovuužívání je velká šance na otehotnění, takže pozor na to! Když si nebudete jistá, zeptejte se doktora, ten vám to řekne přesně =)

žolik

sama od sebe nevynechávejte žadnou léčbu,hormonální vůbec né,na ohle vám nejlíp odpoví lékař.

Zdroj: žolík

Salvaje

Nedoporučovala bych to. Jednak si rozhodíte cyklus, může Vám být taky zle. A jednak, až ji začnete brát znovu, znovu zvyšujete riziko na různá onemocnění, která se pojí se začátkem užívání HA. Také se Vám při obnovení užívání znovu rozhodí cyklus. Kvůli třem měsícům bych to rozhodně nedělala. Nestojí to za to.