ReHu

Vymývat, nebo nevymývat termosku po čaji? Občas. Je už uvnitř úplně černá.

Pravidelně, celoročně piju bylinkové čaje z nerez termosky.
Vždy ji pouze vyplachuju, ale občas bych ji ráda důkladně vymyla.
Je to dobrý nápad?

Nejlepší odpověď
gecco

Já takovou myju…
😉
Můžeš – z ´jemných´ prostředků, použít buďto sodu a nebo sůl s octem – zalít horkou vodou a nechat několik hodin stát.
Anebo – pokud je to ´slušná´ nerez, můžeš použít i hydroxid sodný (kávovou lžičku, opět zalít horkou vodou a nechat pár hodin – stačí i minut, působit) – ale bacha, hydroxid může při zalívání ´prskat´ a je to opravdu nebezpečná žíravina (pokud by ti cáknul do oka, okamžitě vypláchnout borovou vodou, nebo aspoň vodou – a rychle k doktorovi; pokud na kůži, opláchnout octem a poté vodou).
😉

Další odpovědi
marci1

Zkus do termosky nasypat rýži, zalít vroucí vodou a zatřepat. Nebo použij kypřicí prášek do pečiva, rozpuštěný v horké vodě, nech působit asi 30 minut a vypláchni vodou. Dá se také použít tablety na čištění umělého chrupu. 🙂

anonym

Určitě vymývat,já dávám horkou vodu s octem,nechám odležet,dost pak protřepu a je čistá.