Kepuč

Vymyslel polednici jako bytost Erben?

?

Nejlepší odpověď
annas

Nevymyslel. K. J. Erben zpracoval pověsti a pohádky, které sbíral. Zapsal tedy ústní lidovou slovesnost

Polednice se objevila u starých Slovanů. Jak vypadala, se dovíme u Erbena, ale určitě existovaly i jiné popisy.

Jinak to byla zlá a divá ženská bytost, která se objevovala v poledne. Pokud jste četl Erbenovu baladu, tak víte, co se stalo.