martina1

Vymizí časem fasádní polystyren pod dřevěným obložením?

Poradíte nám někdo?Budeme dělat dřevěné štíty na domě a pod ně má přijít zateplení.Teď jsme na vážkách,protože známí a kamarádi řemeslníci jsou rozděleni do dvou táborů.Jedni radí dát vatu,jiní zase polystyren.Ar­gumentují,že polystyren se časem"ztratí".Co by ste dali Vy?
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi a potěšili jste nás s polystyrenem.Jen ještě to asi nebylo z otázky zřejmé,jen aby se to nelišilo.Budeme obkládat venkovní štíty na domě(Spodek je fasáda vršek dřevěné obložení).Mys­líme,že by měl polystyren vydržet i tam?!

Nejlepší odpověď
pondělí

jeden kubický centimetr se vypaří asi za 15 let,takže při milionu cm3,se nedočkáte,
Ale alergici varují před vatou,která se drobí a průvanem se vstřebává do prostoru,kde se kašle a kašle......
a někdy udusí
Doplňuji:
dnešni PLS není to co bylo před několika lety,jeho kvalita paropropustnost a nevypařévání je několikanásobně učinější,a že jeho spotřeba stoupá svědčí,že se snižuje cena,díky jeho větší výrobě,
takže nejen,že vydrží ale přežíje a pozůstalí pak mohou měnit,
Můj bratr dokonce v bytě odmítl sádrokarton a to i na snižování stropů,a pro zkoušku nevětral barák a po několika dnech nepřítomnosti se nechal změřit radon a těkavé látky,hodnota byla nejen minimální ale zanedbatelná,pro­tože to samé měření provedl před aplikací PLS
A JEŠTĚ DŮLEŽITÁ VĚC.NEVLEZOU VÁM TAM MYŠI A JINÁ HAVĚT

Další odpovědi
mosoj

Docela by mě zajímalo proč zateplujete štítové zdivo a ne spodní zdivo. To zdivo štítů je slabší než spodní zdivo? Pokud za štíty jsou obytné místnosti, zvýší se v nich
relativní vlhkost.

elektrikář

Přez vniřní zateplení se dává parozábrana tj specialní folie okraje se zalepují samolepicí páskou ještě jí na několika místech zachytili sponkovačkou.O po­lystyren se nemusíte bát dokud vám jej nebudou baštit myši nebo slepice určitě tam bude ještě dýl než tu vydrží pani domácí.Ať vám není zima přeje.

lilibou

pod dřevo se podle mě víc hodí vata..polystyren je vhodnější na vnější zateplování..

mosoj

Pokud Vám nebude vadit o něco vyšší cena zateplení Minerální vatou. Dodržte projekt. Zateplení vatou je z hlediska vlhkosti ve zdivu kvalitnější. Minerální vata má menší difuzní odpor pro vodní páru a propouští vlhkost. Polystyrén jen minimálně. Přeci jenom je to blíže krovu.

martina1

Přesně tak pane MOSOJI.Tak to stojí v projektu.Dole jsou cihli 45cm a v patře 35cm,aby se zvětšil vnitřní prostor.Dole máme zateplovačku fasádu-taky polystaren+tažená fasáda,ale štíty musí být roubené a zateplené.V pro­jektu je vata,ale řemeslníci,co se tu střídají,tak mají odlišné názory,co použít.

martina1

Mám tam hrubku-cihly:-)