tony2412

Vyměňujete u plynového sporáku po určité době přívodní hadici?

Myslím si že asi ta hadice má nějakou životnost,asi je gumová,nevím přesně,je bílá a je samozřejmě určená na přívod zemního plynu…Jasně ta hadice je asi nerezová a povrch PVC je ohebná a bílá z Bauhausu,ale přeci nemůže být věčná,všechno má nějakou životnost…

Odpovědi
jáára

Ne. Jedině tak s novým sporákem. A tam ta hadice byla přibalená.

E: Mosoj, tak tam udělej smyčku…

gecco

Ta hadice je – velmi pravděpodobně – nerezová s opláštěním PVC, má životnost sporáku, není třeba ji měnit (pokud nedojde k jejímu mechanickému poškození).
😉

anonym

Máme kombinovaný sporák na propan butan.Bomba je venku a přívodní hadice vede k oknu odkud pokračuje měděnou trubkou ke sporáku.A tu hadici čas od času měním.Ono je venku cítit, že utíká plyn a tak ji jdu hned vyměnit.Sporák máme 32 let (stále funguje…opět je vidět, že je to socialistický výrobek) a hadici měním tak po pěti letech.

mosoj

Tak já mám hadici ještě gumovou z roku 1996. Chystám se ji preventivně vyměnit. Nemohu ale sehnat plynaře. Tento malý objem práce pro ně není zajímavý. Hadice vydrží. Problém je ale napojení hadice. Hadice musí být napojena tak aby tvořila písmeno U . To jest na obou koncích je našroubována na svislý závit a na závitu visí. Tvoří tedy písmeno U.
Pokud je přišroubována na závit vodorovně a visením vytváří písmeno „omega“
je to špatně a hrozí zlomení hadice. Což je můj případ.
Vypadá to, že si to budu muset udělat sám.