Peposu

Vymena topeni v panelaku

Zdravim , lidicky mam dotaz bydlim v panelovem dome v praze v 8 patre z 12.pater. a chtel bych vymenit topna litinova telesa za jina napr. deskova, poradte mi prosim jaka? pry jsou urcena dle tlaku. dekuji. za vasi odpoved

Nejlepší odpověď
Gabe

Nejsou urcena ani ne tak podle tlaku,ale spis podle vyhrevnosti.Spo­citaji se clanky a podle tabulky se koupi deskovy radiator ruzne tloustky a delky.Tabulky ma kazdy topenar.Mel by to umet spocitat i z hlavy.

Peposu

mno to vim ze se jedna o vyhrevnost a delku s poctem zeber , ale to je to co mi bylo recene ze jde i hlavne o tlak ze to po ar sezonach praskaji clanky protoze nevydrzi ten vytlacny tlak ktery tlaci tu vodu nahoru do posledniho patra.