nikolqa.o

Výměna RZ při přihlášení vozidla.

Dobrý den,

koupila jsem auto v Ústeckém kraji a přihlašuji ho v Plzeňském kraji. Vím, že mi jistě budou měnit RZ (registrační značku). Ale zajímá mě, jestli změna RZ bude mít nějaký vliv třeba na již uzavřené pojištění ? A pokud ano, jak potom kde dále postupovat ? To zajdu jen na pojišťovnu a změním tam RZ ?

Je to moje první auto, tak že v tom všem docela plavu. :)

Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
A jak dlouho to tak trvá ? Mohu s tím autem mezi tím jezdit ?

Nejlepší odpověď
anonym

Zajdeš (zavoláš, mailneš) do pojišťovny, vysvětlíš ´problém´ a necháš si poslat novou zelenou kartu na novou RZ (bývá to zdarma).
😉
Doplňuji:
Pokud nemáš na zelené kartě VIN, voz sebou (dočasně) doklad o výměně RZ, jezdit s tím – samozřejmě, můžeš. Auto je pojištěné bez ohledu na RZ.
Mě kdysi výměnu zelené karty udělali na počkání (někomu se zalíbila má RZ a šlohnul mi ji).

Další odpovědi
Dochy

Změnu RZ zvládnou i na zavolání (pokud tu službu daná pojišťovna podporuje) a novou kartu pošlou (já měl novou zelenou asi po 3 dnech ve schránce). Je to běžný případ, neměl by být žádný problém. Než dostaneš novou kartu, klidně jezdi se starou. Změna by měla být policajtama snadno dohledatelná a opravdu je to běžný případ.

cukrar

Nikolo, nevím, zdali jsem Vás správně pochopil.
Po dohlášení vozidla na Vás dojdete s techničákem na pobočku pojištovny, oni změní v pojistce nové číslo a vydají novou zelenou kartu. Vozidlo budete mít stále pojištěné, vše je na počkání…