Pokročilý

Výměna RZ při přihlášení vozidla.

Dobrý den,

koupila jsem auto v Ústeckém kraji a přihlašuji ho v Plzeňském kraji. Vím, že mi jistě budou měnit RZ (registrační značku). Ale zajímá mě, jestli změna RZ bude mít nějaký vliv třeba na již uzavřené pojištění ? A pokud ano, jak potom kde dále postupovat ? To zajdu jen na pojišťovnu a změním tam RZ ?

Je to moje první auto, tak že v tom všem docela plavu. :)

Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
A jak dlouho to tak trvá ? Mohu s tím autem mezi tím jezdit ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zajdeš (zavoláš, mailneš) do pojišťovny, vysvětlíš ´problém´ a necháš si poslat novou zelenou kartu na novou RZ (bývá to zdarma).
;-)
Doplňuji:
Pokud nemáš na zelené kartě VIN, voz sebou (dočasně) doklad o výměně RZ, jezdit s tím - samozřejmě, můžeš. Auto je pojištěné bez ohledu na RZ.
Mě kdysi výměnu zelené karty udělali na počkání (někomu se zalíbila má RZ a šlohnul mi ji).

Další odpovědi:

Stříbrný

Změnu RZ zvládnou i na zavolání (pokud tu službu daná pojišťovna podporuje) a novou kartu pošlou (já měl novou zelenou asi po 3 dnech ve schránce). Je to běžný případ, neměl by být žádný problém. Než dostaneš novou kartu, klidně jezdi se starou. Změna by měla být policajtama snadno dohledatelná a opravdu je to běžný případ.

Stříbrný

Nikolo, nevím, zdali jsem Vás správně pochopil.
Po dohlášení vozidla na Vás dojdete s techničákem na pobočku pojištovny, oni změní v pojistce nové číslo a vydají novou zelenou kartu. Vozidlo budete mít stále pojištěné, vše je na počkání...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.