Výměna řidičského průkazu – můžu v mezidobí řídit?

Možná je to blbá otázka, ale budu si vyměňovat řidičák (můj přestane koncem roku platit) a zajímá mě 20denní čekací doba – můžu v době čekání na nový ŘP řídit? Je to pro mě docela podstatné, tak dlouho být bez auta nemůžu. Asi je to blbost, že bych nemohl, ale znám naše byrokraty…

Nejlepší odpověď
zzzzz

To si ho musíš zajít vyměnit měsíc před koncem platnosti, jen si podáš žádost, ten starý hned neodevzdáš. Odevzdáš ho až ti vystaví nový.
Jinak bez ŘP se řídit nesmí, je to na pokutu!!!
Doplňuji:
Zajdi si o nový požádat klidně hned, koncem roku tam vždy bývají strašné fronty. O nový ŘP si můžeš požádat kdykoliv v posledním roce platnosti.

Další odpovědi
Dochy

Požádáš o řidičák, až ho budou mít hotovej, vyměníš.

cukrar

Starý řidičák odevzdáte až při výměně za nový, takže bez řidičáku budete asi 10–15 vteřin…