Poradíte ohledně výměny radiátoru v bytovce, a to svépomocí?

mám v plánu v bytu bytovky vyměnit litinový radiátor za deskový Radik Rekonstrukce, který by měl přesně pasovat na původní připojení. otázka zní – zvládnu to sám, nebo mám raději sehnat firmu? jelikož v tom nevidím žádnou vědu a sehnat firmu tak nějak co nejdříve je problém. uzavírací ventily včetně vypoušťáků jsou v garážích (funkční). je nějaká povinnost, aby tyto výměny prováděla jen odborná firma?

výměna radiátoru v bytovce svépomocí

Nejlepší odpověď
jmhad

Copak ta výměna je sranda,já jsem si udělal celé topení. Problém je uzavřít přívod a zpátečku. Říkáš, že je to v garáži, ale pro kolik bytů či radiátorů? I když zavřeš kohouty a odšroubuješ radiátor, poteče voda ze všech radiátorů,co jsou v systému nad těmi kohouty v garáži. Tu pak musí někdo doplnit a systém odvzdušnit. Takže – lépe by bylo objednat si topenáře. Ale více mohu na jmhad @seznam.cz

Další odpovědi
gecco

Bude v tu dobu ´vypuštěný´ systém??
Pokud ne – zaplať firmu (s tím, že ručí za případné škody).
Pokud ano – ověř si, že máš dost velkej francourák a nakup si těsnění…
😉

cukrar

Pokud jste středně šikovný, zvládnete to hravě. Pokud jste nemehlo, nic nedělejte.

honza19hk

pokud si zavřeš trubky a vypustíš z nich vodu tak ano, pokud ne vytopíš si byt a upozornuji že tlak na jedno patro je 2 atm.Nehledě na to že po instalaci se musí systém napustit a odvdušnit,odvzduš­novací ventil je v poslednim patře na každé stoupačce.