Pokročilý

Výměna peněz při návštěvě Polska?

Dobrý den,
chystám se navštívit na týden Gdaňsk mám dotaz jak s výměnou peněz. Část si chci vyměnit před odjezdem, zbytek vzít v naší měně a vyměnit až na místě.. Nabízí se též možnost získat finance výběrem z bankomatu. Vzhledem k tomu, že nemám znalosti která varianta je výhodnější co se týče poplatků v konečné fázi, dovoluji se obrátit na Odpovědi.cz s dotazem o radu. Jistě se najde kdo má zkušenot s danou situací, případně mě doporučí kde hledat informace na netu.

Děkuji každému za případnou pomoc.
Kefud
Doplňuji:
quentosi ty kladné zkušenosti se týkají našich směnáren či Polska?
Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Dobrý den,

v Polsku jsem byl před dvěma lety na pět dní a většinu peněz jsem si měnil až na místě. Je to tak lepší - nikdy nevíte, kolik utratíte, a kdybyste si je přivážel zase zpátky, zbytečně je měnil znovu na naše.
Nejlepší zkušenost mám se směnárnami (oproti bankám) - mnohé nechtějí poplatky vůbec žádné, zatímco banky si za směnu peněz účtují poplatky lecky až v nehorázné výši.
Doplňuji:
*leckdy

Další odpovědi:

Před nedávnem jsem byl v Polsku na dovolené, kam jezdím každoročně a nikdy jsem neměnil peníze v naších bankách nebo směnárnách, ale vždy ve směnárnách " KANTOR" na polské straně, kde je jich velmi mnoho. Ne, každý kantor má stejné ceny, ale řádově je rozdíl v haléřích (groších) a vůbec nejlepší je peníze změnit na hranici, protože ve vnitrozemí a v Tvé případě u moře, bude cena vyšší.

P.S. Kurz, za který jsem měnil byl 6,15 Kč/Zł

Souhlasím s předešlým, koruny měnit v Kantoru co nejblíže naší hranici.
Výběr z bankomatu - záleží na tom, jaké na to má tvá banka podmínky. Některá neúčtuje nic, ale většina přibližně stokorunu. Pokud máš "spořku" tak bankomaty "Erste" v Polsku nejsou.

Diskuze k otázce

Zlatý

quentos

k doplnění: to máte celkem jedno, pracují v nich vesměs cizinci :{D>

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.