kefud

Výměna peněz při návštěvě Polska?

Dobrý den,
chystám se navštívit na týden Gdaňsk mám dotaz jak s výměnou peněz. Část si chci vyměnit před odjezdem, zbytek vzít v naší měně a vyměnit až na místě.. Nabízí se též možnost získat finance výběrem z bankomatu. Vzhledem k tomu, že nemám znalosti která varianta je výhodnější co se týče poplatků v konečné fázi, dovoluji se obrátit na Odpovědi.cz s dotazem o radu. Jistě se najde kdo má zkušenot s danou situací, případně mě doporučí kde hledat informace na netu.

Děkuji každému za případnou pomoc.
Kefud
Doplňuji:
quentosi ty kladné zkušenosti se týkají našich směnáren či Polska?
Děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

Dobrý den,

v Polsku jsem byl před dvěma lety na pět dní a většinu peněz jsem si měnil až na místě. Je to tak lepší – nikdy nevíte, kolik utratíte, a kdybyste si je přivážel zase zpátky, zbytečně je měnil znovu na naše.
Nejlepší zkušenost mám se směnárnami (oproti bankám) – mnohé nechtějí poplatky vůbec žádné, zatímco banky si za směnu peněz účtují poplatky lecky až v nehorázné výši.
Doplňuji:
*leckdy

Další odpovědi
anonym

Před nedávnem jsem byl v Polsku na dovolené, kam jezdím každoročně a nikdy jsem neměnil peníze v naších bankách nebo směnárnách, ale vždy ve směnárnách " KANTOR" na polské straně, kde je jich velmi mnoho. Ne, každý kantor má stejné ceny, ale řádově je rozdíl v haléřích (groších) a vůbec nejlepší je peníze změnit na hranici, protože ve vnitrozemí a v Tvé případě u moře, bude cena vyšší.

P.S. Kurz, za který jsem měnil byl 6,15 Kč/Zł

Arne1

Souhlasím s předešlým, koruny měnit v Kantoru co nejblíže naší hranici.
Výběr z bankomatu – záleží na tom, jaké na to má tvá banka podmínky. Některá neúčtuje nic, ale většina přibližně stokorunu. Pokud máš „spořku“ tak bankomaty „Erste“ v Polsku nejsou.

quentos

k doplnění: to máte celkem jedno, pracují v nich vesměs cizinci :{D>