výměna,oprava karmy

karma málo hřeje mám nárok na bezplatnou opravu či výměnu bydlím v nájemním bytě díky

Odpovědi
standa

Mezi základní povinnosti majitele bytu (předpokládám že se jedná o byt vyšší kategorie) patří kromě JINÉHO:

  • bezchybné zajištění dodávek tepla, teplé a studené vody

Proto musí být i karma (bojlér, topení, radiátory ap.) v bezchybném stavu.

Určitě může nastat polemika na téma „opotřebování běžným užíváním“, kdy není povinnosti majitele hradit tyto „běžné“ opravy.

Ve vašem případě, by musel majitel bytu prokázat, že snížená výhřevnost karmy byla prokazatelně způsobena vinou nájemce.

Jakýkoli odborný znalecký posudek by musel dát nesporně za pravdu Vám.

Bohužel, praxe bývá i taková, že pokud se domáháte svých (v tomto případě kontroverzních) práv, tak se majitel bytu může „zachovat“ všelijak…

Proto ze všeho nejvíc doporučuji určitou míru kompromisu…, ale to záleží na dané situaci a vašich vztazích s majitelem bytu.