Kralomilka

Výměna objektivu v mrazu

Dobrý den, škodí nějak zrcadlovce když venku za mrazu –10 stupňů vyměním objektiv? Vím, že když se přenáší z venku dovnitř má se nechat nějakou dobu v brašně aby při náhlé změně teploty nedošlo k orosení.

Odpovědi
anonym

Neškodí, nic se neděje – pokud je objektiv i tělo cca stejné teploty…
Orosení hrozí v opačném případě – kdybys studený foťák bez přizpůsobení teploty ´rozebírala´ v teplejším (a vlhčím) prostředí – tedy po příchodu z venku do místnosti .

Lamalam

Neškodí, ale každou výměnu objektivu je dobré provádět co nejrychleji, pokud možno na suc hém a bezprašném místě.