Výměna CD mechaniky ve starším PC – Windows 98

Mám starší počítač pro dceru na hry a nejde tam cd mechanika.Když jsem tam dal jinou,funkční a odzkoušenou,počítač nereagoval a nepřijmul ji.Co s tím mám dělat?Prosím o detailní odpověď,nejsem expert.Díky moc

Nejlepší odpověď
Luki

Přesně jak píše Michal. Jsou to experimenty. Měl jsem podobné problémy.
Na jednom počítači pomohlo dát CD mechaniku na samostatnou „kšandu“ (plochý 40 žilový kabel).
Ale na jiném zas bylo nutné mít CD mechaniku na společné kšandě s harddiskem (CD nastaveno jako SLAVE a disk jako MASTER).

Někde jsem četl, že záleží i na pořadí zařízení na tom plochym kabelu. Na konci kabelu by měl být MASTER (harddisk) a uprostřed SLAVE (CD mechanika).
Taky jsem to párkrát musel zapojit obráceně (kvůli krátkému kabelu), a fungovalo to normálně.
Prostorově je to někdy dost obtížné (občas i nemožné) takhle zapojit, ale při tom testování by mohla zůstat CD mechanika třeba vedle počítače – POZOR ať neleží na ničem kovovém. Když se při takovéhle konfiguraci podaří CD rozchodit, tak by to znamenalo koupit delší kablík.

EDIT:
Ještě mě napadlo, jestli nepomůže to prohazování na kabelech, tak může být problém s nastavením v BIOSu.
Buď špatně nastavená autodetekce disků, nebo bootování. Ale to už je trochu vyšší úroveň. Když píšete, že nejste „expert“, tak bych vám radši nedoporučoval se v tom BIOSu vrtat.

Další odpovědi
Michal Kole

Zkuste dát vyhledat nový hardware.
Je dotlačen napájecí a datový kabel?
Jsou nastaveny správně jumpery (master, slaver, auto)?
Zkuste prohodit datový kabel (z master na slaver, naopak, před disk za disk)