vymazání z rejstříku neplatičů

Dobrý den, jsem jako ručitel a dlužník nezaplatil pár splátek,2× mi strhli nějakou částku z účtu,a pak ani jeden z nás nezaplatil dlužnou částku,tak to bylo předané jiné společnosti,ale už tímto,že dlužník neplatil,jsem se jako ručitel stala neplatičem v rejstříku banky ČS, co se dá dělat,abych tam nebyla vedená? nebo jak dlouho to trvá než mě vymažou?

Odpovědi
alenka901

v pravidlech registru je uvedeno, že tam nahlášený zůstává po dobru několika let i po tom, co dluh uhradil. Z registru „vypadnete“ buď po uplynutí stanovené doby nebo tehdy, pokud o to požádá banka či insitutce, která Vás do registru nahlásila.....

Attack-design

nejde s tím dělat nic, záznam se smaže 4 roky od řádného zaplacení závazku