hrozí nám nějaké sankce, respektive můžeme i přesto že máme parcelu řádně splacenu o tuto přijít??

Výmaz zástavního práva vkladem na Katastrálním úřadě. Letos jsme doplatili poslední splátku za pozemek pod nemovitostí, která je našim majetkem. Jedná se o dům se šesti bytovými jednotkami a protože jsme tři, koupili jsme každý jednu třetinu právě té šestiny parcely přináležící jedné bytové jednotce. Z Odboru majetku města nám, každému, došel dopis, abychom se dostavili do kanceláře a KAŽDÝ donesl kolek na 1000 Kč. Protože striktně odmítáme tuto lichvu za úkon, který byl ještě před půl rokem, prováděn zdarma ( poplatek vznikl až změnou Občanského zákoníku ) zaplatit, zajímá nás, co nám hrozí, pokud se nedostavíme a tudiž nebude výmaz zástavního práva vkladnem na KÚ realizován Otázka tedy zní : hrozí nám nějaké sankce, respektive můžeme i přesto že máme parcelu řádně splacenu o tuto přijít, popřípadě jaké ještě jiné nebezpečí nám hrozí? Když jsem toto konzultoval s pracovnicí tak mi bylo řečeno že si nemohu vzít např hypotéku ( což nemám v úmyslu ) nebo ten byt prodat ( což také nezamýšlím ) víc níc mi neřekla. Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Otázka ještě nemá žádnou odpověď.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 926
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.