Avatar uživatele
Zann

hrozí nám nějaké sankce, respektive můžeme i přesto že máme parcelu řádně splacenu o tuto přijít??

Výmaz zástavního práva vkladem na Katastrálním úřadě. Letos jsme doplatili poslední splátku za pozemek pod nemovitostí, která je našim majetkem. Jedná se o dům se šesti bytovými jednotkami a protože jsme tři, koupili jsme každý jednu třetinu právě té šestiny parcely přináležící jedné bytové jednotce. Z Odboru majetku města nám, každému, došel dopis, abychom se dostavili do kanceláře a KAŽDÝ donesl kolek na 1000 Kč. Protože striktně odmítáme tuto lichvu za úkon, který byl ještě před půl rokem, prováděn zdarma ( poplatek vznikl až změnou Občanského zákoníku ) zaplatit, zajímá nás, co nám hrozí, pokud se nedostavíme a tudiž nebude výmaz zástavního práva vkladnem na KÚ realizován Otázka tedy zní : hrozí nám nějaké sankce, respektive můžeme i přesto že máme parcelu řádně splacenu o tuto přijít, popřípadě jaké ještě jiné nebezpečí nám hrozí? Když jsem toto konzultoval s pracovnicí tak mi bylo řečeno že si nemohu vzít např hypotéku ( což nemám v úmyslu ) nebo ten byt prodat ( což také nezamýšlím ) víc níc mi neřekla. Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3588 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek