výmaz z trestního rejstříků je automatický nebo musím žádat a kde začít.

dobrý den před sedmi lety jsem byl tři měsíce ve vazbě pustili mě a dostal jsem podmínku na pět let doudní výlohy jsem zaplatil a ted bych potřeboval vědět jak začít žádat o vymazání trestu pokud tam byl ale asi ano ta o poradte nebo to dělají automaticky po nějaké době?děkuji paskoner

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Musíš si asi zažádat. Strýček google ukazuje mnoho odkazů: http://www.google.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Automaticky se to určitě nedělá. Musíš o to požádat. Nechci kecat, ale lhůta je snad 10 let od toho "problému". Nejlepší bude, když se poradíš s právníkem. Konzultace tě vyjde na 500 Kč, ale zas máš jistotu, že to není rada typu "jedna paní povídala".

Pokročilý

Vtomhle se nevyznám, ale podle kriminálky v Maimi se nic z trestního rej. nemaže.

Zlatý

Pokud byl trest podmíněný, tak se to maže automaticky po skončení podmínky, pokud by nebyl podmíněný, pak by si musel po skončení trestu minimálně 5 let slušně žít a pak by sis mohl žádat. Ty si ho měl podmíněný, takže si na poště požádej za 50kč o výpis z RT, pokud by tam náhodou ten trest byl uveden, tak je to chyba rejstříku. Dole na výpise z RT je tel číslo na rejstřík, tam zavoláš, chybu jim nahlásíš a oni ti ho hned pošlou čistý zdarma. Ty chyby se jim docela často stávají, je tam problém v komunikaci se soudy, které často rejstříku nenahlásí, že si se v podmínce osvědčil.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.