kaira

Výmalba v novovostavbě

Dobrý den, koupili jsme novostavbu a při prohlídce jsme zjistili, že jsou všude na stropech a na zdech šmouhy po výmalbě, hází stíny prý od štuků, které nikdy nejsou rovnoměrné, ze zdí vystupují místa kde je štuku a pískových zrníček více a vypadá to opravdu příšerně, po dvou vymalováních stále stejně. Byt jsme ještě nepřevzali, mohu se zeptat zda je to normální či jak postupovat? děkuji Jana

Odpovědi
leo444

Dobrý den,to určitě není normální,co popisujete je prostě odfláknutej štuk,honem honem.filcováno ještě mokré,nebo nestejnoměrná tlouštka štuku,zapříčiněná špatným natahováním štuku,nebo nerovným podkladem.Také je možný špatný výběr štukové malty(tzv.moc mastná)vzhledem k danému podkladu.Na kvalitu a přídržnost štuku k podkladu má také,při provádění,vliv i vlhkost podladu. oprava je poněkud náročná,budto písková místa vybrousit a přemalovat,dot­melit,případně doštukovat,nebo rovnou přeštukovat celé,opravdu záleží jak to doopravdy vypadá.

miras

Nezbívá vám nic jiného než pozvat odborníka, jinak vybousit.