Julianna

Výmalba ložnice

Chystám se na výmalbu ložnice, přítel je v nemocnici, tak se do toho chci pustit sama. Zhruba vím, co je zapotřebí,ale poprosím Vás o podrobnější postup aby vše bylo tak, jak má být. Moc děkuji a přeji hezký den.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud vážně sama,tak by byl váleček vhodnější. Se štětkou se to musí umět přeci jenom víc, než s válcem.I když štětci(tzv.Američan-č.3) se nevyhnete.Kou­ty,rohy a pod.Není zlé mít i tzv. „zárohák“- s tím se dostanete např. za radiátory a pod.Jo! K tomu válečku(hodně druhů) se používá teleskopická tyč-odpadají štafle.Někdy-záleží na výšce stropu. Pokud nemáte zvýše uvedeného vůbec nic,vezměte si tužku+papír a počítejte.Nářadí-cca 6oo,barva(podle spotřeby a nároků a druhu)500–800, k tomu bitva s neznámem...... Stačí jen ta příprava a HLAVNĚ úklid.Tím chci říct:Co třeba šikovný,vybavený kamarád? Nebo na Netu? Zlaté stránky? Ale když stůj co stůj sama-přeji odvahu a asi i štěstí. Jinak postup? ten je popsán v příloze od chucky. Trochu úsměvné.

Další odpovědi
chucky

Mrkni na pár rad
http://www.zas­treseno.cz/450/jak-vymalovat-byt/

holčička

1)Musíš bud ložnici vystěhovat nebo ji přikrýt slídou.
2)pokud máš staré zdi musíš je oškrábat a pak na to dát barvu.
3)Se to nechá zaschnout apak můžeš vše vrátit do původního stavu.

svity01

jenom něco na doplnění:

škrábat vždy nemusíš, pokud nemáš na zdi moc vrstev, skus si třeba zeď namočit nebo skusmo kousek vymalovat, zda bude barva držet nebo loupat sebou i tu starou vrstvu. Před malováním je dobrý použít penetraci, nová barva lépe drží (dá se koupit v jakémkoliv hobby marketu). My jsme si třeba nechali namíchat barvu v baumaxu a naprostá bomba, jemnounce modrá barva, nádhera!!!
Pokud bys chtěla škrábat nebo musela, buď necháš znova zaštukovat, nebo mi v obýváku po škrábání rovnou vymalovali a jsou tam takový zajímavý rýhy a všichni si myslí že je to schválně, vypadá to fakt dobře…

Jinak malovali jsme štětcem a ohodně lepší než váleček a musím se přiznat, že malovala (většinu) přítelkyně (navíc poprvé) a jednou vrstou barvy (z baumaxu) a naprosto v pohodě!

v obýváku jsme navíc udělali u stropu takový ty ozdobný lišty (nevím jestli se do ložnice hodí), ale taky dobrý (můžou se buď natřít na bílo nebo nechat v původním provedení).

toť fše :o)