Vymáhání peněz po nezletilé osobě přes internet!

Dobrý Den,
Chtěla bych se zeptat, když jsem jednou „narazila“ na vánoční soutěž, (znáte to-když zapíšete své údaje a pak kliknete na nějaké blbosti a „můžete vyhrát“) a nyní mi přišel email, že po mě chce ta slovenské společnost hodne eur za použití stránky, jak se můžu bránit?nechci být „vydíraná“ o 30 eur! A dál vzrůstající částky. Když jsem neplnoletá dá se to nějak zrušit?

Nejlepší odpověď
SinceX

Řeš to přes Advokáta. Ten poradí, uvidíš, že jak příjde na ně soud, všechno bude v pohodě. Ale víš, že všude je napsáno „Od osmnácti let“? Především je to tvoje vina..:)

Další odpovědi
anonym

Nic neplaťte. Klidně jim to napište. Jsou to podvodníci a na vaše peníze nemají nárok. Pokud do vyhledávače zadáte název firmy, jméno, jiné podrobnosti, snad se nabídne nějaká diskuze ve které se dozvíte více.
Podle tv zpráv jde o podvod.

Nikuška

Jambalaya: já docela „soucítím“ s tou dívkou, mě je 16, takže taky nejsem plnoletá a kdybych se dostala do takových potíží tak bych asi měla strach to říct, sice nevím jak to má s financemi, ale mládež nedostává jen tak 30 Euro = 800 Kč, jen tak někde. :( A jestli to byl ňáký podvrh tak je nesmysl zaplatit někomu o kom jsme v životě neslyšeli a nikdy ho neviděli tolik peněz jen přes internet. A NAVÍC když ještě _NEPODEPSALA_ žadnou smlouvu..tak by to platit němelo, ne? Nemůžou přece vymáhat peníze, když to není dáno papírem a souhlasem obou stran..

Jambalaya

Jít za advokátem je sice pěkná rada, ale těžko na ni budeš mít 🙂. Já myslím, že bys to měla říci rodičům a ti by to měli řešit. Určitě nějaká možnost bude. Myslím, že nejlevnější bude těch 30 Euro, hlavně aby to tím skončilo.

NickD

Nic nepla´tte! Je to podvod a do 18 let nemáte právo využívat takových služeb prostřednictvím internetu. rozhodně o tom řekněte rodičům. Ať už se jedná o jakékliv služby.