Vymáhání peněz po nezletilé osobě přes internet!

Dobrý Den,
Chtěla bych se zeptat, když jsem jednou "narazila" na vánoční soutěž, (znáte to-když zapíšete své údaje a pak kliknete na nějaké blbosti a "můžete vyhrát") a nyní mi přišel email, že po mě chce ta slovenské společnost hodne eur za použití stránky, jak se můžu bránit?nechci být "vydíraná" o 30 eur! A dál vzrůstající částky. Když jsem neplnoletá dá se to nějak zrušit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Řeš to přes Advokáta. Ten poradí, uvidíš, že jak příjde na ně soud, všechno bude v pohodě. Ale víš, že všude je napsáno "Od osmnácti let"? Především je to tvoje vina..:)

Další odpovědi:

Nic neplaťte. Klidně jim to napište. Jsou to podvodníci a na vaše peníze nemají nárok. Pokud do vyhledávače zadáte název firmy, jméno, jiné podrobnosti, snad se nabídne nějaká diskuze ve které se dozvíte více.
Podle tv zpráv jde o podvod.

Pokročilý

Jambalaya: já docela "soucítím" s tou dívkou, mě je 16, takže taky nejsem plnoletá a kdybych se dostala do takových potíží tak bych asi měla strach to říct, sice nevím jak to má s financemi, ale mládež nedostává jen tak 30 Euro = 800 Kč, jen tak někde. :( A jestli to byl ňáký podvrh tak je nesmysl zaplatit někomu o kom jsme v životě neslyšeli a nikdy ho neviděli tolik peněz jen přes internet. A NAVÍC když ještě _NEPODEPSALA_ žadnou smlouvu..tak by to platit němelo, ne? Nemůžou přece vymáhat peníze, když to není dáno papírem a souhlasem obou stran..

Bronzový

Jít za advokátem je sice pěkná rada, ale těžko na ni budeš mít :-). Já myslím, že bys to měla říci rodičům a ti by to měli řešit. Určitě nějaká možnost bude. Myslím, že nejlevnější bude těch 30 Euro, hlavně aby to tím skončilo.

Pokročilý

Nic nepla´tte! Je to podvod a do 18 let nemáte právo využívat takových služeb prostřednictvím internetu. rozhodně o tom řekněte rodičům. Ať už se jedná o jakékliv služby.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.