NickyRadar

Mám dluhy, vymáhací agentura nařídila platit měsíčně 300,–-, ale neviděla jsem splátkový kalendář. Mohu splácet i méně?

Dobrý den, nebudu vypisovat proč a jak sem se do toho dostala (starý život s ex musí stačit). Můj bejvalý partner měl dluhy a samozřejmě je to na mně (blbá a naivní), každopádně je to 100 000.- a vymáháci agentura po mně chce splácet měsíčně 3 000,–, no a jelikož sem na mateřské a partner OSVČ (nevydělává skoro nic), tak to prostě nedám dohromady. Dnes byli u nas doma a začali tu vyšilovat a vyhrožovat (já byla ve městě)… ma otázka zní: když jim budu splácet 1500,–, budou furt dělat takové cavyky?? Ani sem neviděla žádnej splátkovej kalendář… díky moc

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Kdo u vás byl? Exekutor na základě pravomocného rozhodnutí nebo jen nějaká vymahací agentura?
Pokud exekutor, domluv se a dodržuj. Pokud vymáhací agentura, klidně je kopni někam. Oni jsou to samé, jako bych k tobě přišel já a něco chtěl. Nemají žádnou pravomoc, prostě nic. Někdo si říká inspektor, někdo vymahač, někdo agentura, někdo poradce. Jsou to jen obyčejní lidi, nemaj pravomoc, hrají jen na strach lidí.

Cenobita

Já osobně bych agentuře také neplatil, až jak by dopadl soud, může se také ukázat že povinný je expřítel a ne ty. V přídě, že by se u mě taková partička objevila bych na ně podal trestní oznámení na trestný čin útlak, případně vydírání, nebezpečné vyhrožování apod. Může se totiž ukázat u soudu, že postupují protiprávně.